+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

Троїцька церква Йонівского монастиря


Адреса:Вул. Тимірязєва, 1

Троїцька церква Йонівского монастиря

Відвідати це місце варто:

  1. Тому що, хоча цій церкві трохи більше 100 років, вона стала однією з відомих і поважаних обителей Києва.
  2. Тому що тут похований сам св. Іона Мірошниченко, який заснував цей монастир.
  3. Тому що поруч знаходиться унікальний Звіринецький печерний монастир.
  4. Тому що тут отцю Фомі явилась Божа Матір – на цьому місці тепер стоїть пам’ятний хрест.
  5. Тому що в радянські часи та під час обох нищівних світових воєн, церква, на щастя , вистояла.
  6. Тому що в башті біля церкви зберігся старовинний годинник.
  7. Тому що в Звіринецькому печерному монастирі служби проводяться в підземному храмі Архангела Михаїла – Ви можете також завітати і туди.
  8. Тому що лише тут справжній дзвонар гратиме на мідних дзвонах.
  9. Тому що на монастирських пагорбах суєта світу залишиться долі, а час перестане існувати.
  10. Тому що шлях до храму йтиме стежками одного з найкрасивіших парків Києва.

Церкви у Києві є майже на кожному клаптику землі. Звісно, ця фраза не є буквальною, але вона близька до правди. Одна з багатьох святинь – в ботанічному саду. Це Троїцька церква Йонівського монастиря. Власне обитель було засновано досить недавно, якщо порівнювати з іншими київськими храмами. Але вона за цей час завоювала популярність у киян та тих, хто приїжджає до Києва, щоб відвідати святі місця. Святий Іона, який започаткував історію цього місця похований тут, в стінах храму – тому багато прихожан відвідують монастир для того, щоб вклонитися його мощам.

Ця церква знаходиться на території Національного ботанічного саду України ім. Гришка – в глибині заростей його дерев. Монастир, до якого вона належить, було засновано 1866 р. преподобним Іоною, якого ще називали Мірошниченком. Новизна обителі не заважала їй бути однією з найшанованіших у Києві – сюди приходило з кожним разом все більше і більше людей.

Власне Троїцьку церкву почали зводити 1871 р. за проектом архітектора І.А. Антонова і добудована вона була В.М. Ніколаєвим в 90-х рр. XIX ст. Храм поділяється на два приділи, з південної та північної сторони. Перший присвячений Божій Матері, а другий – на честь Усіх Святих. Є спогади про те, що св. Іоні тут явилась Матір Божа – саме на цьому місці тепер стоїть пам’ятний хрест. Після своєї смерті святий був похований у стінах храму.

Наприкінці XIX ст. також було сплановано добудувати деякі нові споруди монастиря. Серед них – 110-метрову дзвіницю за проектом В.М. Ніколаєва. Але до революційних подій 1917-го року було зведено лише перший ярус, який пізніше, на жаль, розібрали на цеглу. Не залишились до наших днів також багато інших службових споруд храму. Але, на шастя, збереглась невелика башта біля церкви, а в ній старовинний годинник.

В радянські часи церкву закрили на початку 30-х років, хоча наприкінці 40-х рр. все ж служби знов почали проводити. Із заснуванням ботанічного саду приміщення монастиря віддали в його підпорядкування.

В часи незалежності богослужіння в Троїцькій церкві знову почались 1991 р., а 1995 р. було відновлено Свято-Троїцький чоловічий монастир. Поруч знаходиться Звіринецький печерний монастир, який підпорядковується Йонівському. Служба Божа тут ведеться починаючи з 1997 р. – в підземній церкві Архангела Михаїла.Церкви й Собори


Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

. vashdocent.ru это помощь в написании эссе для студентов.
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

MOOI S.R.O. IC 28900316, 10 100, Prague 10, Madridska 637/12, Czech Republic

     Сувеніри

Главная Троїцька церква Йонівского монастиря ☎044 451-61-71 Троїцька церква Йонівского монастиря
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1
Статьи