+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

Державний музей українського народного декоративного мистецтва


Адреса:вул. Січневого повстання, 21
Телефон: (044) 254-36-42, 254-36-88
Сайт: www.kplavra.kiev.ua

Державний музей українського народного декоративного мистецтва містить одну із найвеличніших у країнах колишнього СРСР колекцій народного мистецтва. У музейній колекції представлені більше 60 000 експонатів різного часу.

Історія колекції почалася наприкінці XIX століття, коли група відомих українських і російських діячів культури, серед яких були А. Прахов, Д. Щербатський, М. Мурашенко й М. Білящицький, вклала кошти в заснування Київського музею мистецтв, промисловості й науки. Етнографічне відділення цього музею володіло невеликою колекцією народного мистецтва, що згодом була значно збільшена.

Музейна експозиція дає обширне уявлення про історію українського народного мистецтва. Вона складається із двох частин: українське народне мистецтво з першої половини VXII до початку XX століття та українське мистецтво радянського часу.

Кожна частина також розділена на секції: текстиль, різьблення по дереву, кераміка, одяг, вироби із скла, порцеляна й живопис. Експонати кожної із секцій розташовані відповідно до історичних, хронологічних і етнографічних принципів. Колекція пледів, килимів, фабричних і вручну зроблених тканин нараховує 5 000 екземплярів. Процес виготовлення пледів на Україні помітний насамперед своєю національною своєрідністю. У колекції є також зразки художніх тканин: скатертин, рушників (декоративних рушників), національних костюмів і постільних покривал, прикрашених оригінальними орнаментами. Експонати цього розділу представляють продукцію найбільш відомих ткацьких фабрик на Україні: Кровелець, Дігтярі й Богуслав, які продовжують активно функціонувати донині. Колекція набивної тканини значно менша, однак вона містить у собі рідкісні зразки тканини XVII-XIX століть. У музеї представлена величезна колекція вишиванки, що є найбільшою в музеї за кількістю як представлених експонатів, так і майстерень. Значну кількість експонатів представляють у музеї райони Полтави й Києва. Також тут перебуває досить значна колекція експонатів з Поділля й чудові екземпляри вишивки з Буковини й Гуцульських земель. Колекція предметів різьблення по дереву й кістки також є однією з найпрославленіших колекцій музею й нараховує кілька тисяч екземплярів. Вона містить у собі унікальні різьблені речі повсякденного використання, які були поширені в різних областях України. В експозиції також представлені предмети меблів, посуду, інструментів, різьблені частини кінської збруї й музичні інструменти XVIII-XIX століть. Різьблення по дереву радянського періоду представлені предметами з Київського, Полтавського, Чернігівського, Сумського, Черкаського й Львівського регіонів, а також з Поділля, Волхіна, Гуцульських земель і Карпат. Значна увага в музейній експозиції приділена кераміці. Особливий інтерес представляє декоративна черепиця XV-XVI століть. Музейна колекція предметів зі скла є однією з найбільших на Україні. Особливо коштовними, як з історичної, так і з художньої точки зору, можуть вважатися так звані "хути", виготовлені в склодувних майстернях XVII і XVIII століть. Сучасники прагнуть зберегти кращі традиції минулого у своїх роботах і в той самий час відповідати вимогам часу.

Декоративний живопис був популярний в Україні з давніх часів, однак лише в радянський час він став незалежною галуззю народного мистецтва, що представляє собою декоративну панель на папері, виконаний у темпері, гуаші або акварелі. Музей за правом пишається колекцією робіт майстрів декоративного мистецтва.

Музейна експозиція продовжує постійно поповнюватися новими роботами дореволюційного періоду, а також добутками радянських часів і сучасності.

Декоративний живопис був популярний в Україні з давніх часів, однак лише в радянський час він став незалежною галуззю народного мистецтва, що представляє собою декоративну панель на папері, виконаний у темпері, гуаші або акварелі. Музей за правом пишається колекцією робіт майстрів декоративного мистецтва.

Музейна експозиція продовжує постійно поповнюватися новими роботами дореволюційного періоду, а також добутками радянських часів і сучасності. Музей українського народного декоративного мистецтва - один з найбільших художніх музеїв України. Розташований він на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у приміщеннях колишніх покоїв митрополита і прилеглої до них домової Благовіщенської церкви, які являються пам'ятками архітектури ХVІІІ - поч. ХХ ст. Колекція музею була започаткована у 1899р. як одна із складових збірки новоутвореного Міського музею старожитностей і мистецтв, перейменованого у 1904р. у Київський художньо-промисловий і науковий музей. Нині музейну збірку складають понад 75 тис. творів традиційного народного та професійного декоративного мистецтва України від ХV ст. до наших днів. Це різноманітні за матеріалом, формою, декоруванням і призначенням предмети домашнього вжитку, перетворені руками талановитих майстрів у високохудожні мистецькі твори. Всі вони мають яскраво визначені регіональні відмінності. У роботах професійних художників декоративного мистецтва простежуються використання усталених народних традицій і тенденція до створення складних просторових композицій образно-асоціативного змісту. В експозиції музею, яка займає площу 1500 кв. м., представлені всі види народного мистецтва України: килимарство, ткацтво, вишивка, кераміка, різьблення та розпис по дереву, художня обробка шкіри, рогу та металу, скло, фарфор, писанкарство, народний живопис та іконопис. Гордістю та окрасою колекції є комплекси українського народного вбрання ХІХ - поч. ХХ ст. всіх регіонів України, де в єдиному художньому ансамблі поєдналися мистецтво крою, ткання, вишивки, аплікації, плетіння, обробки шкіри та металу. Привертають увагу традиційні жіночі прикраси: дукачі, корали, венеціанське намисто, вироби з бісеру. Раритетами музейної збірки є дерев'яний різьблений хрест у срібній оправі 1576р., глиняні кахлі ХV - ХVІІІ ст., козацькі люльки та порохівниці ХVІІІ - ХІХ ст., шовкові ткані пояси ХVІІІ ст., гаптовані золотими та срібними нитками предмети церковного шитва ХVІІІ ст., гутне скло ХVІ - ХVІІІ ст., вироби провідних порцелянових і фаянсових підприємств України ХVІІІ - ХІХ ст.: Києво-Межигірської фаянсової фабрики та Волокитинського фарфорового заводу.

Музей володіє найбільшою в Україні збіркою творів народного художника України Марії Примаченко (1909 - 1997), яка складає понад 500 казково-фантастичних композицій. В окремій залі представлені живописні полотна народного художника України Катерини Білокур (1900 - 1961). Вони по праву вважаються перлиною музейної колекції і належать до скарбниці світового мистецтва. Різноманітні виставки систематично знайомлять шанувальників народного декоративного мистецтва з роботами сучасних митців та з творами, що зберігаються у фондах музею.Музеї


Музей Води Киево-Печерська Лавра национальный историко-культурный заповедник Національна музична академія України ім. П. Чайковського Музей видатних діячів української культури – Лесі Українки, Михайла Старицького, Миколи Лисенка Національний музей історії України Національний художній музей України Національний музей літератури України Київська обсерваторія Київський меморіальний будинок-музей М. Булгакова Музей циркового мистецтва Музей мініатюри Палеонтологічний музей Музей історії канализації Києва Музей Івана Гончара Державний музей іграшок Педагогічний музей України Музей історії туалета Музей історії автомобілей в деталях Київський музей воскових фигур Київський музей О. Пушкіна
Державний музей книги і друкарства України Державний музей українського народного декоративного мистецтва Золоті ворота, музей, філіал Національного заповідника Софія Київська Аптека-музей Музей спортивної слави Украини (Державний комітет з фізичної культури і спорту України) Музей Авіації Музей збройних сил України (Міністерство оборони України) Музей гетьманства Київський музей російського мистецтва МАМАЄВА СЛОБОДА, етно-центр Музей Експериментаніум Національний науково-природничий музей (Національна академія наук України) Історико-архітектурна памятнка-музей Київська фортеця Історико-меморіальний музей М.Грушевського Музей історії Київа Музей мистецтв імені Варвари та Богдана Ханенків Національний музей Чорнобиль (Міністерство внутрішніх справ України) Музей народної архітектури та побуту "Пирогово" Київський державний музей Тараса Шевченка Музей однієї вулиці
Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років». Національний музей медицини України (Міністерство охорони здоровя України) «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ», музейний комплекс культури і мистецтва Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України Національний заповідник "Софія Київська" Державний історико-архітектурний заповідник «Стародавній Київ» Київський літературно-меморіальний музей-квартира П. Тичини Музей "Андріївська церква - пам Музей "Кирилівська церква - пам Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського Київська дитяча картинна галерея Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка в Києві Київський Меморіальний Музей М. Заньковецької (відділ Державного музею театрального, музичного і кі Музей Історичних Коштовностей України (філія Національного музею історії України) Державний Музей Театрального, Музичного і Кіномистецтва України Музей Бджільництва Музей-Майстерня І.П. Кавалерідзе Музей Культурної Спадщини (філія Музею Історії м. Києва)
Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

. vashdocent.ru это помощь в написании эссе для студентов.
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

     Сувеніри

Главная Державний музей українського народного декоративного мистецтва ☎044 451-61-71 Державний музей українського народного декоративного мистецтва
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1
Статьи