+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

НОВИНИ


Україна сакральна: місця сили | 13.07

Україна сакральна: місця сили 
Над нашою землею витає дух Ахіллеса, тут билися аси і вани, була Богоматір, в курганах поховані великі царі, а Крим - обитель жебраків містиків. 

Практично у всіх народів світу з незапам'ятних часів існували об'єкти, що мають статус священних або заповідних. Це були і є не тільки архітектурні об'єкти - могили, святилища, храми, піраміди, кургани, а й гори, гаї, печери, джерела, озера. І навіть окремі дерева і каміння. Вивченням і збереженням цієї спадщини планети займається нова модна наука - сакральна географія. Об'єкти її вивчення - все те, що люди різних народів і релігій вважають священним. Це місця, пов'язані з прямим втручанням божественним, як наприклад гора Синай, де Мойсей отримав скрижалі Завіту, місця, де відбувалися великі чудеса - зішестя Будди з небес в селищі Санкашья (Індія) або явище Діви Марії у Фатімі (Португалія), місця поховання великих святих і подвижників всіх часів і культів, святі місця зниклих релігій, об'єкти багаторічних паломництв та самітництва (як кажуть в Україні - намолені місця), а також просто так звані місця сили, в яких невідомі сили природи створили унікальні ландшафти. 

Звичайно, місць, пов'язаних безпосередньо із засновниками світових релігій і їх одкровеннями, в Україні немає, проте, як нам вдалося з'ясувати, під вказані визначення в Україну підходить цілий ряд об'єктів, багато з яких, безсумнівно, мають міжнародне і навіть всесвітнє значення. Ми відзначили їх на карті і описали. Це і Почаївська лавра, де, на переконання віруючих, була Богоматір, і острів Зміїний, центр древнього культу Ахіллеса, і курган Солоха, один з найбільших, що залишилися в Євразії від давньої Скіфії, могила рабі Нахмана, міжнародний центр паломництва іудеїв. А також Кам'яна Могила, живий доказ того, що наша земля була населеної в доісторичні часи, і донецьке Святогір'я, яке, можливо, було сакральним місцем для зниклої скандинавської релігії, що збереглася лише у вигляді міфів. Є також десятки місць, які мають локальне сакральне значення, такі як гора Говерла, караїмські святині в Криму та інші. 

Вивчення сакральної географії отримало величезну популярність у світі в останні роки, в Європі видано десятки путівників, які породили потужну хвилю «сакрального туризму». Подорожуючи по місцях сили та об'єктам шанування різних релігій, люди вірять, що отримують там силу, здоров'я і натхнення. І українські об'єкти в цьому сенсі також дуже цікаві як для іноземців, так і для наших співгромадян. 

Маня та ДОРОГЕ. Без перебільшення можна сказати, що сакральні тури - одне з найдорожчих в світі туристичних задоволень. Наприклад, двотижневий тур по сакральних місцях Шотландії з відвідуванням священних островів Іона і Кайе коштує $ 4325. В Україну туризм такого роду поки не розвинений, в основному це дводенні поїздки до Почаєва або Києво-Печерську лавру - від 450 грн. плюс харчування. 

КИЇВ - ТРИ КОЛИСКА ПРАВОСЛАВНОЇ РУСІ Перлини Києва, що відносяться до епохи Київської Русі, Десятинна церква, Софійський собор і Успенський собор в Києво-Печерській лаврі. Це не просто пам'ятки древньої архітектури, а й духовні святині світового значення, що збирають щорічно сотні тисяч прочан з православних країн. 

У Почаєві є Богоматір 

Згідно з переказами, Почаївська лавра була заснована на горі поблизу містечка Новий Почаїв близько 1240 року. У ті часи туди втекли ченці з Києва незабаром після татарського погрому. Двоє з них разом з пастухом Іваном Босим побачили вогняну Богоматір, стоїть на скелі. Відбиток стопи Богоматері зберігся досі. 

ОБИТЕЛЬ СЛОВ'ЯНСЬКОГО КУМИР Свентовита ВЕЛИКОГО Гора Богіт висотою 417 метрів неподалік села Медобори на межі Тернопільської та Хмельницької областей - один з найдавніших культових центрів України.Релігії там змінювали одна одну - з часів скіфів до XIII століття, коли тут остаточно утвердилося православ'я. Там збереглося язичницьке святилище, де колись височіла статуя бога Свентовита, яку знайшли в 1848 році в річці Збруч.Оригінал її зберігається в музеї м. Кракова (Польща), а копія коштує в Києві навпроти будівлі ГУ МВС. 

МОЩІ ВАЛЕНТИНА, покровителя всіх закоханих У грекокатолицької храмі Різдва Пресвятої Богородиці, розташованому в Самборі, знаходяться мощі святого Валентина, покровителя всіх закоханих.Останки Валентина - частина черепа та кілька кісток, зберігаються в невеликому скляній труні. Ватикан передав мощі 13 травня 1759, до цього вони спочивали в Римі. 

НАША УМАНЬ - СВІТОВОЇ ЦЕНТР ПАЛОМНИЦТВА Могила іудейського святого рабі Нахмана, родоначальника брацлавського хасидизму, за останні 10 років стала міжнародним центром паломництва віруючих євреїв усього світу. Умань в період єврейського Нового року відвідують до 25 000 людей щороку. Могила Нахмана може незабаром стати центром паломницьких маршрутів, куди увійдуть і могили інших святих - Баал Шем Това в Меджибожі Хмельницької області, Леві Іцхака в Бердичеві, а також стародавні синагоги Україні. 

ВІЙСЬКОВИЙ Об'єкт - СВЯТИЛИЩЕ Ахіллес Острів Зміїний, про який сперечаються Україна та Румунія, насправді не просто військовий об'єкт. Люди оселилися там ще в VII ст. до н. е.. Це були греки, які принесли на острів культ головного героя Троянської війни Ахілла. Там розташовувалося святилище Ахілла, храм, де мореплавці залишали багаті дари. У XIX ст. те, що залишилося від храму, розібрали при будівництві маяка.Залишилася лише легенда, що на маленькому острові Левка (з грец. «Білий», саме так його називали 30 античних авторів) спочиває дух Ахілла, а сам герой живе там невидимою життям блаженного. 

Той, що біжить СОБАКА ПОСЕРЕД ДНІПРА Острів Хортиця на Дніпрі в межах міста Запоріжжя, який з повітря нагадує біжучий собаку (звідси назва, «Хортиця» - з укр. Самка хорта) здавна вважається місцем особливої ​​сили. Вперше його згадує в своїх текстах візантійський імператор Костянтин Багрянородний, називаючи Георгіївським.Там є кургани скіфського часу, священні дуби, козацькі могили, а з недавнього часу відновлена ​​Запорізька Січ і навіть буддійська ступа. 

ЦАРСЬКА МОГИЛА в Придніпровських степах 18-метровий курган Солоха біля села Великий Рогачик - найбільший з зберегли свою величину курганів скіфського часу. Ще близько ста років тому був центром некрополя, що складається з 75 насипів. Там знайдено знаменитий золотий гребінь, що зберігається в Ермітажі. За переказами, там в 339 р. до н. е. похований цар Атей, який загинув у бою в 90 років. Можливо, саме в цих місцях були священні поховання скіфів - Герри, про які розповідає Геродот у своїй «Історії». 

БОЖЕСТВЕННА БИТВА У БІЛИХ ГОРАХ Точна дата заснування Святогірської обителі невідома, можливо, сталося це в XIII або XV столітті. Втім, ці місця виразно вважалися святими ще до появи там перших християн. Згідно міфології готовий (народу, що жив в цих місцях в II-III ст. Н. Е..), Саме тут відбувалася божественна битва асів і ванів, вирішальна битва, відоме нам зі скандинавської міфології. Зараз біля унікальних крейдяних гір над Сіверським Дінцем в Донецькій області розташована Святогірська лавра православної церкви Московського патріархату. 

ГОРА КАМЕНІВ - найдавніше МІСЦЕ СИЛИ Кам'яна Могила - найдавніша пам'ятка української архаїки, такі місця у всьому світі вважаються місцями сили. Це природна кам'яний насип висотою 12 метрів і діаметром майже три кілометри. Там виявлено 62 печери та 160 кам'яних табличок з петрогліфами, найстаріші з яких датовані III тис. до н. е.., тобто часом, коли в Україну жили племена арья, частина з яких згодом мігрувала до Ірану та Індії. Деякі вчені вважають, що написи залишили люди, які потім створили шумерську культуру в межиріччі Тигру і Євфрату в Іраку. 

МІСЦЕ ЗБОРУ ТАТАРСЬКИЙ МІСТИКА СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ Наприкінці XVIII століття в Криму налічувалося 22 громади різних суфійських (містичних) мусульманських орденів. Про них нагадує лише вцілілий архітектурний пам'ятник «Текіє Дервіш» в Євпаторії, побудований ще в XV столітті. Це шедевр кримського мусульманського зодчества, у ньому зосереджені мечеть, текіє - місце збору дервішів, мусульманська школа медресе. 

У списках не значився 

За кількістю і якістю святих місць України не може зрівнятися з Ізраїлем, Іраном, Саудівською Аравією або Індією - країнами, які народили пророків відомих релігій світу. Саме місце нам - в ряду другорядних «сакральних» держав, таких як Корея, Угорщина або Туніс, вважає релігієзнавець Юрій Завгородній, викладач Києво-Могилянської академії. У нас є і священні місця, шановані з глибокої давнини, і «місця сили», і могили великих святих, і місця, де зароджувалися міфи. 

Існує два інтернет-сайту, присвячених сакральної географії, де зібрані дані про тисячі святих місць по всій планеті. Обидва вони - американські. Проект «Місця умиротворення і сили» (http://sacredsites.com/) належить американському мандрівникові Мартіну Грею, який за більш ніж 20 років відвідав і сфотографував 1000 сакральних місць на всіх континентах. Правда, до Україні поки не добрався. Інший проект - «Священні напрями» (http://www.sacred-destinations.com), створила американський релігієзнавець-професіонал Холлі Хейес. Вона та її чоловік Девід задокументували 1200 місць в 61 країні і зібрали 25 000 фото. На сайті, на жаль, ні слова про Україну, а сусідня Росія представлена ​​вже 20 об'єктами, серед яких тільки пам'ятники архітектури - православні монастирі, лаври, московська хоральна синагога і буддійський Іволгинського дацан в Бурятії. Українські православні лаври і старовинні синагоги могли б зайняти там гідне місце і залучити в нашу країну паломників. 

Євген Іхельзон 


http://www.segodnya.ua/news/14091050.html 

Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

. vashdocent.ru это помощь в написании эссе для студентов.
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

MOOI S.R.O. IC 28900316, 10 100, Prague 10, Madridska 637/12, Czech Republic

     Сувеніри

Главная Україна сакральна: місця сили . Новини ☎044 451-61-71 Україна сакральна: місця сили . Новини
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1
Статьи