+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03
tour2kiev.com
info@tour2kiev.com

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

НОВИНИ


Після пожежі в чорнобильських лісах ми зміряли радіацію в місті. | 16.08

Розмови про те, що димка над Києвом з'явилася в результаті пожеж у Чорнобильській зоні, стривожили киян. Деякі злякалися, що через «чорнобильського диму» підвищиться рівень радіації.
<a href="http://www.segodnya.ua/news/14161276.html"> Джерело </ a> «Сегодня»
проїхалася по місту з дозиметром: у більшості місць рівень радіації в межах норми, а ось дійсно зашкалює прилад біля Верховної Ради і на Майдані Незалежності. У порівнянні з минулорічними замірами, рівень радіації там збільшився вдвічі і перевищує навіть гранично допустимі норми.

Спочатку про згарищах у Зоні заговорила опозиція, в МНС запевняли, що все в порядку - мовляв, горить, але не там. Але пізніше начальник держдепартаменту Адміністрації Зони Сергій Сус таки визнав: з 2 по 5 серпня в лісах на території Зони дійсно мали місце дві пожежі, але їх швидко ліквідували, і приводів для занепокоєння немає.

ПЕРЕВІРКА. Ми вирішили з'ясувати, чи дійсно пожежі в Чорнобилі пройшли безслідно для радіаційного фону столиці. У більшості точок наш дозиметр і справді показав нормальний рівень. Співробітник державної екоінспекції Мар'ян Якубовський розповів «Сьогодні», що допустимої для людини нормою радіаційного фону вважається 30 мкр / год. Так, біля червоного корпусу Університету радіаційний фон становив вчора всього 16 мкр / год, стільки ж було і біля пам'ятника Леніну на бульварі Шевченка. Вже більше - 24 мкр / год - виявилося біля стін столичної мерії на Хрещатику, 36, на дві позначки вище - на набережній біля річпорту. На Майдані дозиметр перескочив норму - показав 32 мкр / год, але більше всіх здивувала Верховна Рада. Благо, народні обранці зараз на канікулах і не знають про небезпеку. Там прилад видав всі 41 мкр / год! Цікаво, що рік тому і на Майдані, і біля Ради показники нашої дозиметра були вдвічі менше! На головній площі і біля Ради він висвітлив 18 мкр / год.

ПРИЧИНИ. «Справа зовсім не в тому, що в Чорнобилі горіла трава. Просто в останні дні коштує дуже спекотна погода (на сонці фон вище) і немає дощів. А вода змушує менше фонити - змиває пил. Що стосується конкретних об'єктів, то рівень радіації завжди вище там, де є бетон, граніт або пісок. Вони її вбирають і завжди мають природний фон. На пляжі буде приблизно той же, що й на Майдані », - сказав нам фізик, екс-член групи експертів ЄБРР по ЧАЕС Віктор Бар'яхтар.

Якубовський говорить, що якщо знаходитися приблизно 3:00 поряд з предметом, який випромінює більше 30 мкр / год, це вже завдає шкоди організму - накопичуються канцерогени.

Але Бар'яхтар вважає, що це не так: «Вся« чорнобильська радіація »далеко під землею, і вже не є небезпечною. А до випромінюванню від будівель, яке не так страшно, наші люди звикли », - упевнений він. Співробітник столичної СЕС Сергій Тимошенко теж вважає, що така радіація вже давно не впливає на киян. «У Києві рівень радіації періодично коливається, це пов'язано з кліматичними факторами. Але на людей це ніяк не вплине. І з недавніми пожежами точно не пов'язано », - говорить він.

БІЛЬШЕ застуд. У міського відділу охорони здоров'я кажуть, що скарг на погане самопочуття через дим не було. «Хіба що через спеку кияни стали більше звертатися з гіпертонічними кризами і серцево-судинними захворюваннями, також стало більше застуд, адже люди п'ють холодне і сидять під кондиціонером. Але проблем з диханням, наприклад, не було », - говорить заступник начальника міського відділу охорони здоров'я Володимир Загородній.

Джерело:СЕГОДНЯ.ua

Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

E-mail рассылка и электронный маркетинг. UniSender — это веб-сервис для организации массовой персонализированной рассылки для своих клиентов и подписчиков.


Путешествия в мир йоги. Cоветы от VEDA-tour
Подписаться письмом

info@tour2kiev.com
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

MOOI S.R.O. IC 28900316, 10 100, Prague 10, Madridska 637/12, Czech Republic

Аеропорти Фунікулер Будинок Уряду Прогулянки по Дніпру Будинок з Химерами Сувеніри

Главная Після пожежі в чорнобильських лісах ми зміряли радіацію в місті.. Новини ☎044 451-61-71 Після пожежі в чорнобильських лісах ми зміряли радіацію в місті.. Новини
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1 ART-ROYAL
Статьи