+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03
tour2kiev.com
info@tour2kiev.com

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

НОВИНИ


Свято «Сорок Святих» (22 березня) на «Мамаєвій Слободі» | 12.03

         До свята «Сорок Святих» (22 березня) в одній із хат на «Мамаєвій Слободі» власноруч можна виготовити та спекти ритуальне печиво у вигляді «жайворонка», «сороки» чи «буслика»


       «На Сорок Святих - сорока іменинниця»,  - казали наші прадіди. Вважалося що в день Сорока Святих сорока кладе в своє гніздо 40 прутиків, а з вирію повертаються пернаті -  сорок різних видів. Готуючись до цього дня господині пекли печиво у формі пташечок із дзьобиками та крильцями, гребінчиками та хвостиками. Нерідко їх садовили на бублик, неначе на гніздечко. Очі таких пташечок робили із родзинок або ж калинових ягід. Печиво обливали медом чи цуровою поливою. А ще господині нанизували «пташечок» на вишневі прутики і так запікали, щоб потім роздати сусідським дітлахам. В різних областях України це печиво іменували по-різному, здебільшого це були назви птахів – «жайворонки», «буслики», «сороки», «птички», «пташки».

       Хлопчаки та дівчатка тримаючи в руках нанизані на палички «буслики» та «жайворонки» весело гасали по козацьким слободам та селам. На розталих від снігу вигонах жартівливо танцювали та закликали весну:

«Ой чом ти, буслю,
Не вилітаєш,
Чом дітям весни
Не даєш»?
Вважалось, що обрядове печиво у вигляді «пташечок», котре з’їдають дітлахи є помічним у господарських справах. А відтак добре плодитимуться кури, гуси, качки. Божа благодать від умилостивлення птахів, що повертаються із вирію мала перейти й на домашню птицю.

       На Наддніпрянщині дівчата варили вареники та частували ними парубків: «Щоб мороз любисток не побив», бо ж здавна на козацькій Вкраїні любисток вважався зіллям що сприяє щасливому коханню.

        З дня «Сорока Святих», що відзначався 22 березня повинно бути ще сорок морозів, рахуючи ранковий та вечірній мороз за два.

       Популярною стравою на «Сорок Святих» була горохова юшка, пекли пиріжки з горохом, готували вареники з маком.

       Люб’язно запрошуємо Вас придбати, або власноруч виготовити та спекти у справжнісінькій українській печі в одній із хат «Мамаєвої Слободи», або ж «Шинку – коса над чаркою» печиво – «жайворонок», «сорока» чи «буслик»  за прабабусиними рецептами.

       Майстер-класи будуть проводитись з 13 березня до 21 березня в одній із хат на «Мамаєвій Слободі».


       Домовитись про проведення майстер-класу або ж придбати печиво у вигляді "жайворонка", «буслика» чи «сороки» можна за тел. 361-98-48; 093-872-48-77.

       Під час проведення майстер-класу дорослі зможуть продегустувати в "Шинку-коса над чаркою" традиційні хмільні напої козацького краю (слив’янка, вишняк, медовуха, варенуха, чикилдиха, дулівка тощо), а також пополуднати чи повечеряти запашною гороховою юшкою з грибними вушками.


       Традиційне печиво у вигляді «пташечки» може бути не буденним сувеніром-подарунком не тільки для дітлахів але й для дорослих, адже ним можна полюбуватись та поласувати.

       Та й до того ж сама технологія випікання власноруч виготовленого печива «жайворонка» в хаті з українською піччю може стати для Вас та Ваших друзів веселою мандрівкою у часі, коли наші прапрабабусі були ще молодицями й пекли своїм та сусідським діткам пундики у вигляді пташечок...

Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

E-mail рассылка и электронный маркетинг. UniSender — это веб-сервис для организации массовой персонализированной рассылки для своих клиентов и подписчиков.


Путешествия в мир йоги. Cоветы от VEDA-tour
Подписаться письмом

info@tour2kiev.com
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

MOOI S.R.O. IC 28900316, 10 100, Prague 10, Madridska 637/12, Czech Republic

Аеропорти Фунікулер Будинок Уряду Прогулянки по Дніпру Будинок з Химерами Сувеніри

Главная Свято «Сорок Святих» (22 березня) на «Мамаєвій Слободі». Новини ☎044 451-61-71 Свято «Сорок Святих» (22 березня) на «Мамаєвій Слободі». Новини
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1 ART-ROYAL
Статьи