+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03
tour2kiev.com
info@tour2kiev.com

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

НОВИНИ


Свіжа кров української фотографії: експедиція Анни Войтенко в арт-центрі Я | 23.02

Відкриття нового персонального проекту українського фотографа Анни Войтенко «Іза» - це не лише експедиція фотохудожниці, розгорнута в об'ємі великої виставки. Це також презентація книги «Анна Войтенко. Іза» (тексти Віталія
Цвіда) -- першого видання із серії «Українська фотографія» (УФО), присвяченій вітчизняній чорно-білій фотографії, що її розпочинає видавництво Павла Гудімова «Артбук». *Тільки на відкритті виставки – автограф-сесія Анни Войтенко для перших покупців її першої книги*.

До Ізи, маленького села на Закарпатті, мешканці якого живуть лише з продажу виробів із лози, Анна Войтенко та журналіст Віталій Цвід, подорожували вже чотири рази, досконально вивчивши всі особливості перетворення лози на
досить коштовний виріб. Цей на позір мирний процес у чорно-білих фотографіях Войтенко набуває відтінку й відчуття справжньої війни. Чи не за це інший український фотограф Олександр Ляпін називає її стиль «жорстким реалізмом».

*Анна Войтенко*, фотограф: «Є така робота – писати вірші. І є така робота – робити фотографії… «Іза» – це розповідь про те, як зернятко лози падає в землю, проростає, перетворюється на кошики, взуття, меблі, скрині, капелюхи; про те, як усе це їде на ринок і гроші переходять із рук покупців до рук майстрів-продавців. Це розповідь про руки».

*Павло Гудімов*, керівник //гудімов арт проект: «Анна Войтенко - це «свіжа кров» української фотографії, представник нової генерації з власною естетикою і власною темою. Анна подобається мені своєю непередбачуваністю: я завжди знаю, що вона зробить класно, але ніколи не знаю як… Мене вражає її художній підхід: Войтенко може іноді пожертвувати увагою до персонажа, замість того вписуючи його у навколишні обставини, у взаємодію. Її фотографія - це завжди глибока й неординарна робота».

*Олександр Ляпін*, головний редактор альманаху «Символ»: «Іза – давнє закарпатське село (Хустський район) населенням 5237 чоловік, засноване Бог знає коли. Одна з версій його назви: там зупинялась іспанська королева Ізабелла І Кастільска… Замість картоплі, огірків, томатів, там вирощують лозу. Годують її добривом. Кожного року в один день вони всі збираються на полі, де росте лоза, і ріжуть її. Роблять це разом, щоб ніхто нічого не спер. П'ють собі горілку, спілкуються. Потім варять лозу, фарбують, а взимку плетуть з неї. Живуть не бідно, мають замовлення і з України, і з Москви».

*Анна Войтенко* закінчила Національний технічний університет, факультет електротехніки. Гран-прі конкурсу «Рейнокс» (Москва, 2004). Учасниця численних виставок в Україні, Росії, Польщі, україно-шведського проекту
«Свіже» (2007). Перша персональна виставка – «Виховання жалості» (галерея «Мистецький курінь" в рамках другого Київського бієнале  фотографії, 2007). Фотографії публікувалися, зокрема, у таких виданнях, як «День», «Сегодня»,
«Газета по-киевски», «Зеркало недели», «Комсомольская правда», «ШО», «Эксперт», «Кореспондент»,  «Фокус», «Афиша», «What's on», «Женский журнал», «Домус», «Dfoto», «Dcamera».

Наступний номер щоквартального альманаху *«Символ»*, який з'явиться у продажу на початку березня цього року, буде присвячено *чорно-білій українській фотографії*. В ньому вміщено статтю Анни Войтенко «Культ тіла».

*Серія книжок «Українська фотографія» (УФО) *видавництва Гудімова «*Артбук*» продовжиться книгами Олександра Чекменьова та Олександра Ляпіна.

*Відкриття виставки відбудеться 27 лютого 2008 року, у середу, о 19:00*.

*28 лютого*, у четвер,* відбудеться майстер-клас Анни Войтенко *(початок о 19:00; попередній запис за телефоном: 8 044 537 33 51).

Далі у Я Галерея: *Олександр Чекменьов  «Колір»* (18.03- 31.03), *кураторський проект групи Р.Е.П. «Транзит»: *Іван Базак, Стас Волязловський, Віка Ломаско, групи SOSka і Р.Е.П. (2.04-14.04).

Арт-центр «Я Галерея» працює без вихідних з 10.00 до 20.00 за адресою – вул. Волоська 55/57 (Поділ).

Вхід вільний.

За додатковою інформацією, коментарями учасників подій і фотоматеріалами
звертайтеся до Катерини Ботанової, консультанта зі зв'язків із громадськістю
// гудімов арт проект| +380 50 15 15 319 |
katyabo@gmail.com

Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

E-mail рассылка и электронный маркетинг. UniSender — это веб-сервис для организации массовой персонализированной рассылки для своих клиентов и подписчиков.


Путешествия в мир йоги. Cоветы от VEDA-tour
Подписаться письмом

info@tour2kiev.com
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

MOOI S.R.O. IC 28900316, 10 100, Prague 10, Madridska 637/12, Czech Republic

Аеропорти Фунікулер Будинок Уряду Прогулянки по Дніпру Будинок з Химерами Сувеніри

Главная Свіжа кров української фотографії: експедиція Анни Войтенко в арт-центрі Я. Новини ☎044 451-61-71 Свіжа кров української фотографії: експедиція Анни Войтенко в арт-центрі Я. Новини
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1 ART-ROYAL
Статьи