+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

Дзвіниця церкви Миколи Доброго


Адреса:вул. Покровська, 6

Дзвіниця церкви Миколи Доброго

Відвідати це місце варто:

  1. Тому що дзвіниця є єдиною вцілілою будівлею з ансамблю церкви Миколи Доброго.
  2. Тому що саме в церкві, яка була зруйнована, вінчався відомий письменник Михайло Булгаков з Тетяною Лаппа.
  3. Тому що дзвіниця має незвичний верхній ярус – це , так званий «намет» - восьмикутний зелений дах (типовий для московської архітектури).
  4. Тому що до дзвіниці ведуть сходи не вгору, а вниз – це пов’язано з відтворенням первісного рівня ґрунту.
  5. Тому що у XX ст. тут був гуртожиток – він проіснував аж до 60-х рр.
  6. Тому що зараз дзвіниця перебрала на себе функції власне церкви.
  7. Тому що за історією будівництва цієї будівлі можна прослідкувати драматургію дипломатичних взаємин між Україною та Росією на самий початок XVIII ст..
  8. Тому що дзвіниця Миколи Доброго є однією з найстаріших вцілілих будівель на Подолі.
  9. Тому що Святий Миколай є одним з найбільш шанованих покровителів України, Києва і діточок.
  10. Тому що зараз дзвіницю прикрашає урочистий іконостас та чудові вітражі, відновлені за старими малюнками.

На перший погляд про дзвіницю церкви Миколи Доброго і не скажеш, що вона саме дзвіниця. Перед нами постає будівля більше схожа на невелику церкву, до того ж не дуже високу. На верхньому її ярусі ми бачимо напівкруглі вікна з зображеннями святих на склі – одразу хочеться потрапити всередину і роздивитись внутрішнє убранство. Дзвіниця є типовою для Подолу – невеличкою і затишною. Саме такі будинки створюють дух міста.

Від ансамблю церкви св. Миколи Доброго збереглася лише дзвіниця. Вперше збудована на зламі XVI – XVII ст. церква пройшла через велику кількість перебудов і, на жаль, не збереглась до наших днів. Назву церкви пов’язують з чудодійною іконою св. Миколая «Доброго», яка є головною святинею храму. Не менш складну історію будування має її дзвіниця. Вона була споруджена водночас з мурованою будівлею головного храму між 1705 – 1717 рр. Але мурованим був тільки перший ярус. Тому верхні дерев’яні яруси було повністю знищено під час пожежі 1718 р.. Після 1729 р. заново будуються другий та третій яруси, вже муровані, які завершуються восьмикутним «наметом» московського типу – це високий зелений дах з типовим для московської архітектурної школи декором. На другому ярусі містився боковий вівтар св. Симеона Стовпника, на третьому – дзвони. У 1781 р. архітектор І.Г. Григорович-Барський реконструював споруду – було зроблено відкриту аркаду на південному фасаді та фронтон на східному.

На жаль, нищівна пожежа 1811 р. завдала значної шкоди дзвіниці. Відбудувана була вона у 20-х рр. XIX ст. архітектором А. Меленським. З боку вулиці зведено прибудову, перший ярус якої використовувався під житло, а на другому поверсі містилася церква св. Варвари.

З 30-х рр. XX ст. дзвіниця використовувалась як гуртожиток. Протягом 1964 – 1968 рр. нарешті було здійснено реставраційні роботи, прибудова з боку вулиці була розібрана – дзвіниці намагались надати вигляду, якомога приближеного до первісного. Для відновлення рівня поверхні землі початку XVIII ст. навколо дзвіниці зроблено приямок і тому до входу ведуть сходи вниз. У 1992 р. всі її приміщення передано Миколаївській громаді Української греко-католицької церкви.Церкви й Собори


Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

. vashdocent.ru это помощь в написании эссе для студентов.
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

     Сувеніри

Главная Дзвіниця церкви Миколи Доброго ☎044 451-61-71 Дзвіниця церкви Миколи Доброго
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1
Статьи