Ви знаєте скільки мостів у Києві? Якщо ні, то не варто засмучуватися, адже мало хто з киян Вам відповість на це питання навіть приблизно.Виявляється, що їх не менше 70. Цікаво й те, що мости через Дніпро в Києві з'явилися відносно недавно. Це пояснюється тим, що річка Дніпро раніше була набагато ширше ... Пам'ятаєте Гоголівське «не кожен птах перелетить до середини Дніпра»? Тепер знаменита фраза знаходить втрачений для багатьох сенс.
Відомо, що в 12 столітті в Києві був побудований наплавний міст через Дніпро. А от найперший капітальний міст з'являється тільки 1853 року (зруйнований у 1920 році). Цей міст був ланцюговим і одним із найбільших мостів в Європі - 777 метрів. А для того, щоб у нічний час могли проходити вітрильні судна, центральна частина мосту піднімалася.
Мости через Дніпро, які ми можемо побачити і в наші дні, порівняно молоді. Так, в 1953 році був побудований Міст Патона, довжина якого трохи більше кілометра, і на декілька метрів більше, ніж довжина головної вулиці Києва - Хрещатика. На момент будівництва, Міст Патона був найдовшою зварний конструкцією у світі.
Мабуть, найулюбленіший у Киян міст через Дніпро - це Парковий або Труханів місток, який був відкритий в 1957 році. Цей ажурний і повітряний міст призначений виключно для пішоходів і з'єднує Набережну з Трухановим островом.
Мостом Метро (1965 рік) одночасно можуть пересуватися машини, метро і пішоходи! У теплу пору тут часто можна побачити рибалок. А ввечері, міст виглядає справді чарівно завдяки своїй підсвітці та сяйву фар.
Південний міст - один з наймолодших і був введений в експлуатацію через рік після проголошення незалежності Україна, в 1992 році. По цьому мосту проходить інша гілка метрополітену. Також використовують його і автомобілісти.
Ці та інші мости і місточки Ви побачите під час екскурсії з Тур2Кіев. Також, Ви почуєте про історію мостобудування, про різницю в архітектурі, дизайні і технологіях будівництва мостів. Ну і звичайно, зможете оцінити прекрасні панорами на Дніпро, Лівий і Правий берег Дніпра особливо з видами Києво-Печерської Лаври, Батьківщини-Матері, Арки Дружби Народів і багато інших очікуваних і несподіваних пам'яток, храмів, пам'ятників архітектури, пагорбів і парків Києва