Ідея заснувати музей воскових фігур у Києві виникла в його засновників після відвідування відділення Лондонського музею Тюссо в Амстердамі. Адже якщо подібні музеї вже існують, то чому б не створити музей воскових фігур у столиці України?
У ході роботи довелося зіткнутися з величезною кількістю труднощів, в першу чергу, пов'язаних з тим, що в Україні в той час не було досвідчених фахівців по роботі з воском. Три роки пішло на створення першої експозиції з 20-ти воскових фігур, яка стартувала 12 січня 2000 року.
В даний час в Музеї більше 65-ти воскових фігур і їх кількість постійно зростає. Музей став одним з найвідоміших музеїв воскових фігур у Європі і вважається одним з найбільш цікавих місць в Києві.
Традиція виготовлення фігур із віска поринає у давні часи. Віск використовували в різних цілях, у тому числі, для консервації мумій і захисту олійного живопису й фресок. Римляне робили воскові маски осіб померлих людей. Портрети друзів і родичів також виконували з воску. У середньовіччі воскові скульптури можна було побачити в романських та готичних церквах і каплицях.
Перший кабінет воскових фігур з'явився в Парижу в 1776 році. Він був організований доктором Картьє як маленький музей для експонування його приватних колекцій. Цей музей користувався такою популярністю, що пізніше виникла ідея заснувати новий музей - їм став самий знаменитий музей воскових фігур у світі - Музей Мадам Тюссо в Лондоні. Марія Гроссгольтц, що пізніше прославилася як Мадам Тюссо, якийсь час працювала як учениця в студії Картьє. Художниця прославилася після створення воскової композиції "Смерть і Тиран", присвяченої страти Робеспьера, і незабаром створила власну галерею воскових фігур. Пізніше Тюссо із чоловіком були змушені покинути Париж і влаштуватися в Лондоні. Вони переїжджали з одного торговельного ярмарку на іншу зі своєю експозицією й, зрештою, зібрали досить грошей для того, щоб в 1835 році відкрити свій власний приватний музей, що поповнив список найбільш відомих визначних пам'яток Лондона.
Технологія створення воскових фігур за два століття практично не перетерпіла змін. Однак сучасні технічні кошти, що використовують голоси, звуки й анімацію широко використовуються для того, щоб створити ефект ще більшої автентичності фігури.