+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

Церква Феодосія Печерського


Адреса:вул. І.Мазепи, 32

Церква Феодосія Печерського

Відвідати це місце варто:

  1. Тому що вперше храм на цьому місці був збудований в сивому XI ст.
  2. Тому що цей храм присвячений одному з засновників Києво-Печерської лаври – Феодосію Печерському.
  3. Тому що сам святий Феодосій подав знак, що тут має з’явитись храм.
  4. Тому що легенда, з якою пов’язують створення храму – небезпідставна, є реальні факти, які можуть її підтвердити.
  5. Тому що у ризниці церкви було знайдено стародруки XVI ст.
  6. Тому що великим благодійником митрополитом Петром Могилою тут свого часу було засновано шпиталь.
  7. Тому що, хоча за радянських часів приміщення храму і використовували як архів, все ж у 1920 р. було зареєстровано його церковну парафіяльну громаду.
  8. Тому що зараз це діючий храм, який може відвідати кожен.
  9. Тому що Ви зможете заново відкрити для себе скромний, але витончений, храм, що залишився у тіні величної Лаври.
  10. Тому що невелика церква оточена власною аурою: увійшовши на її замкнений затишний двір забуваєш про всі турботи навколо.

Неподалік від Києво-Печерської лаври знаходиться храм напряму пов’язаний з одним із засновників унікальної святині. Це - церква Феодосія Печерського. Поруч з величними та вражаючими спорудами Лаври ми бачимо храм, який зведений в традиційних кольорах українського бароко. Та він таким був не завжди – вперше його збудували ще в XI ст. Місце обрали не випадково – можна сказати, що сам святий Феодосій вказав на нього, незважаючи на те, що відійшов у інший світ… Дивовижна сила його мощей підказала розміщення церкви його імені.

Це – парафіяльний храм Печерського містечка. Він офіційно не входить до комплексу Києво-Печерської лаври. За легендою, він був зведений на місці, де стались надзвичайні події. Під час перенесення мощей св. Феодосія, одного з засновників Лаври (1091 р.), ченці зупинились перепочити, а раку з мощами cвятого сперли на пень. Саме тоді почали траплятись дивні і чудові речі довкола. Пізніше на цьому місці було вирішено побудувати храм.

Більшість історичних фактів про церкву до XVI ст. – таємниця. Відомо про розміщення під підлогою храму могильника XIV – XV ст. У ризниці церкви було знайдено стародруки XVI ст. У XVII ст. митрополит Петро Могила заснував у ній шпиталь.

До XVI ст. церква була дерев’яною. Пізніше вона була передана стрільцям, які перенесли її у Верхнє місто, залишивши частину фундаменту. Там вона була названа Покровською.

Нова мурована церква була відбудована на місці старої у 1698 – 1700 рр. коштом київського полковника Костянтина Мокієвського. Це – тридольний храм з трьома банями – фасади декоровані у стилі бароко. Особливістю архітектурного рішення цієї церкви можна вважати незвичайно широкий бабинець з хорами у другому ярусі. Планування нової церкви повністю збігається зі старою завдяки залишкам фундаменту. 1805 – 1813 рр. до західного фасаду було прибудовано дзвіницю у стилі ампір, а також вівтар св. Іоанна Воїна.

В XX ст. церква була частково зруйнована під час революційних обстрілів – був збитий півбанок над вівтарною частиною. В 30-ті рр. приміщення церкви використовували для зберігання архівів, хоча 1920 р. радянською владою(!) було зареєстровано церковну парафіяльну громаду. В 1950 – 60 рр. буда проведена реконструкція (архітектор Валентина Корнєєва), також тоді була розібрана дзвіниця храму.

У 1992 р. храм було передано Українській православній церкві Київського патріархату, одночасно заснували підпорядкований йому монастир.Церкви й Собори


Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

. vashdocent.ru это помощь в написании эссе для студентов.
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

     Сувеніри

Главная Церква Феодосія Печерського ☎044 451-61-71 Церква Феодосія Печерського
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1
Статьи