FAQ Тур в Чернобыль
Питання: Чи безпечно відвідування Зони Відчуження?
Відповідь: Цілком, при дотриманні правил безпеки. Середній радіаційний фон становить близько 50-100 мкр / год, що вважається практично безпечним. (Наприклад, в Києві середній фон порядку 12-20 мкр / год). Отримана доза дорівнює приблизно значенню, одержаному при атлантичному перельоті на літаку.
Питання: Чи можна при відвідуванні Чорнобильської зони використовувати власні вимірювальні прилади для контролю рівня радіації?
Відповідь: Відвідувачі можуть без обмежень користуватися власними вимірювальними приладами або придбати датчики радіаційного контролю у організаторів відвідування.
Питання: Чи потрібна спеціальна захисна одяг або взуття при відвідуванні Чорнобильської зони?
Відповідь: Для відвідування Зони відчуження не потрібна спеціальна одяг, взуття чи засобу захисту. Програма перебування та маршрут слідування складаються так, щоб не допустити радіаційного зараження відвідувачів.
Питання: З скількох років можливе відвідування Зони Відчуження?
Відповідь: Поїздки в Чорнобильську Зону можливі тільки після досягнення повноліття (тобто 18-річчя).
Питання: Я хочу поїхати в Чорнобиль, в якій формі мені подавати заявку, і куди?
Відповідь: Запис на тур до Чорнобиля відбувається за запитом-заявці на електронну пошту [email protected] У заявці необхідно вказати:
- ПІБ
- повна дата народження
- серію і номер паспорта
- громадянство
- контактний телефон
- бажану дату поїздки до Чорнобиля
Питання: Яка вартість поїздки?
Відповідь: Вартість звичайної поїздки в Чорнобильську Зону Відчуження становить 105 $ або 860 грн. Обід оплачується за бажанням і додатково складає 11 $ або 85 грн. Також, просимо врахувати, що при оплаті через електронні системи Webmoney, Яндекс.Деньги стягується дод. комісія самих систем (0.8%). Найбільш швидкий і зручний спосіб - внести гроші через ПриватБанк, або систему Приват24.
Питання: Яким чином можна внести суму для затвердження заявки?
Відповідь: Насамперед переконайтеся, що Ви зареєстровані! Підтвердження буде надіслано Вам на Ваш e-mail. Потім за допомогою представлених типів оплат внесіть суму за поїздку, вибравши оптимальний спосіб. Питання: Скільки зазвичай людина в груповій поїздці до Чорнобиля?
Відповідь: Звичайна група складається з 14-17 чоловік.
Питання: Які є загальні рекомендації щодо перебування в Зоні Відчуження?
Відповідь:
Питання: Звідки ви знаєте, де є безпечні місця, де можна ходити - а де ні?
Відповідь: Маршрут проходить за досить безпечним місцях. Крім цього, організатори поїздки оснащені дозиметрами, для збільшення безпеки учасників.
Питання: Що робити з одежі після поїздки, чи буде вона "брудна"?
Відповідь: Одяг достатньо буде провітрити на балконі і попрати. Машрути поїздки проходить по найбільш безпечним місцях.
Питання: Чи можна взяти фото / відео-камеру для зйомки об'єктів 30-км зони відчуження?
Відповідь: Фото і Відео зйомки дозволені практично по всьому маршруту, окрім декількох місць, про які Вас попередять супроводжуючі. Фото-і відеозйомка дозволена на території Зони скрізь, за винятком об'єктів, що забезпечують безпеку. Ці обмеження регламентовані Законом України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Питання: Чи потрібно "чистити" техніку (фото-та відео-апаратуру) після поїздки?
Відповідь: Ні. Єдина рекомендація - не ставити штатив (якщо такий буде) на землю, траву, пісок або мох.
Питання: Чи можливе відвідування "кладовища техніки" в Рассоха, або військового об'єкту "Чорнобиль-2"?
Відповідь: Відвідування "кладовища техніки" в Рассоха, або військового об'єкту "Чорнобиль-2" не проводять. Іноді є можливість відвідати Буряківка.
Питання: Який приблизно буде маршрут поїздки?
Відповідь:
8:45 - зустріч учасників у встановленому місці.
9:00 - відправлення з м. Києва на КПП "Дитятки". Демонстрація відео-ролика про Чорнобильську Зоні.
10:30 прибуття на КПП "Дитятки", перевірка документів і в'їзд в 30-км Зону Відчуження. брифінг в "ЧорнобильІнтерІнформ", відповіді від фахівців з Зоні Відчуження: майбутнє Зони, загальна інформація про Трагедію 86-року, про життя тих, хто повернувся в Зону. ознайомча поїздка по м. Чорнобиль: заїзд до річкового порту, відвідування Іллінської церкви, музею техніки, що брала участь в ліквідації аварії на ЧАЕС (ЛНА). в'їзд в 10-км зони. Зупинка на оглядовому майданчику біля ЧАЕС, з видом на 4-енергоблок, об'єкт "Укриття" (Саркофаг). Тестові заміри радіаційного фону. відвідування міста Прип'яті, в якому ми проведемо основний час. Прогулянка по мертвому місту, відвідування міської лікарні, готелю "Полісся", ДК "Енергетик", дитячого садка, школи, і коли-то житлових будинків, які тепер поступово само-руйнуються. Т Для бажаючих обід (вартість 11 $ або 85 грн.), (всі товари завезені з Києва і є екологічно чистими). якщо встигаємо, відвідування мосту через р.. Прип'ять, де відкривається краса українського Полісся.
18:00 - прибуття до м. Київ.
|