+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

Миф о Чернобыле


Цiна: 1290 грн.

Фотогалерея

Найближчі тури:
every day

Замовлення:
+38 044 451 61 71
+38 (067) 463 46 03
Міф про Чорнобиль

У результаті недавнього дослідження, проведеного ООН, було показано, що переселення і позбавлення майна заподіяло більше страждань, ніж радіація.

Це здається найбільшою техногенною катастрофою в історії, вбила десятки тисяч людей, що зробила хворими десятки мільйонів, і заразила навіть майбутні покоління. Виставки фотографій, на яких зображені понівечені жертви, обійшли весь світ, залучаючи загальну увагу і гроші.

Однак дослідження наслідків чорнобильської аварії, проведене через 15 років після неї, дало абсолютно інше ув'язнення. Виявилося, що медичні ефекти радіації виявилися в набагато менших розмірах, ніж вважалося до цих пір. Найбільшого збитку здоров'ю потерпілих завдали психічні розлади і нескоординовані спроби допомоги.

У звіті про проведене дослідження стверджується, що примусове переселення сотень тисяч людей "зруйнувало сформовані колективи, роз'єднав сім'ї та призвело до масового безробіття, депресій і психічних захворювань, які виникли в результаті стресу". Рясна благодійна допомога, можливість безкоштовного оздоровлення, постачання безкоштовними продуктами харчування та медичними послугами будь-якого, хто оголосив себе жертвою Чорнобиля, створило паразитичну культуру і викликало почуття приреченості у мільйонів людей.

Звіт про гуманітарні наслідки чорнобильської ядерної катастрофи, опублікований Програмою Розвитку ООН та UNICEF є викликом для всіх тих, хто перебільшує небезпеку ядерної енергетики.

Більше ста ліквідаторів, які працювали на місці катастрофи 26 квітня 1986 року були вражені радіацією, і 41 з них помер. Наймасштабнішим наслідком радіоактивного опромінення є дитячий рак щитовидної залози, у нормі - досить рідкісне захворювання, частота зустрічальності якого підвищилася в 40 раз в Україні, в 60 разів в Білорусі, в 20 разів в Росії. Всього зареєстровано 1800 випадків.

У представленому звіті, однак, йдеться, що будь-які інші захворювання, викликані радіаційним ураженням, надзвичайно рідкісні. "Наполегливі спроби виявити випадки захворювання на лейкемію серед евакуйованих з чорнобильської зони і які проживають на забруднених територіях, а також ліквідаторів, до успіху не привели. У них не існує що визначаються згідно з міжнародним нормам симптомів цього захворювання". Також показано відсутність збільшення частоти інших ракових захворювань і статистично достовірного збільшення кількості вроджених вад у немовлят. Фізичні недоліки, пов'язані з радіаційним ураженням, знайдені тільки у дітей тих жінок, які, будучи вагітними, працювали в зоні найбільшого ураження в момент аварії.

Комісія ООН вважає, що більшість дітей з вродженими каліцтвами, що потрапили в фотодобірки західних благодійних організацій, не мають до чорнобильської катастрофи ніякого відношення, а є прикладами вроджених деформацій, частина яких спостерігається в нормі в будь-якій популяції. "Прямий ефект радіації тут незначний", заявляє Оксана Гарнець - голова Чорнобильської програми ООН. "Тут ми спостерігаємо набагато більше психосоматичних розладів, ніж захворювань, причиною яких є радіація".

Евакуація сотень тисяч людей, особливо з незначно забруднених територій, є надлишковою реакцією, яка принесла набагато більше шкоди, ніж користі. "Першим спонуканням було вивезти людей. Тільки пізніше нам спало на думку, що багато хто з них в евакуації не потребували. Стало ясно, що прямий вплив радіації на здоров'я набагато менше, ніж опосередковані результати масового переселення" - стверджує Гарнець.

Серед евакуйованих спостерігалося значне підвищення частоти психосоматичних розладів, таких як серцево-судинні захворювання і аномальне ожиріння, до радіації відношення не мають.

ООН прийшла до висновку про розкладницької ефекті заяв тих, хто вважається "жертвами Чорнобиля". У Росії, Білорусії і Україні вони мають більше 50 видів різних пільг і привілеїв, включаючи щомісячна допомога та безкоштовне харчування в школах, медичне обслуговування і відпочинок. В Україні, наприклад, такі "жертви" отримують до 100 доларів на місяць.

В Україні 92000 осіб офіційно визнані інвалідами Чорнобиля, а половина населення вважає, що їх здоров'я постраждало в результаті даної катастрофи.

"Для отримання статусу потерпілого існують сильні спонукальні мотиви. Такі люди отримують пільги, і вважають, що вони повинні бути все більше і більше. Вони вважають, що абсолютно все для них має бути зроблено ким-то з боку" - стверджує Гарнець.

У спустошених селищах чорнобильської зони, в 18-ти кілометровій зоні та в зоні повного відселення комісія ООН виявила близько 600 осіб, які нелегально повернулися до місця свого проживання і благополучно там проживають.

Ніна Мельник, редактор місцевої газети, вважає, що "переселення, почате після катастрофи, вбило більше людей, ніж радіація, це науково доведено. Це була абсолютно хибна акція. Ця територія має бути відкрита для вільного заселення".

Original text:
'Myth' of Chernobyl suffering exposed
Anthony Browne
The Observer

Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

. vashdocent.ru это помощь в написании эссе для студентов.
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

MOOI S.R.O. IC 28900316, 10 100, Prague 10, Madridska 637/12, Czech Republic

     Сувеніри

Главная Миф о Чернобыле ☎044 451-61-71 Миф о Чернобыле
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1
Статьи