+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

Святині Подолу


Адреса:Контрактова площа, 12

Святині Подолу

Церква Св.Діви Пирогожичи

Один із найстаріших київських храмів, що згадується в "Слові про полк Ігора". Будівництво його почалося в часи Великого київського князя Мстислава Володимировича в 1131 році, а закінчилося за Ярополка Володимировича в 1135 році. Існує багато гіпотез щодо назви, але найбільш імовірним дослідникам здається, що храм було названо на честь візантійської ікони "Пирготисс" (у перекладі "вежа") ( є ще версія про те, що храм названий на честь купця Пирогостя). На жаль, від первісного будинку майже нічого не залишилося після навали орд хана Батия. Капітальний ремонт церкви відбувся вже наприкінці 15-го сторіччя. 30 березня 1474 року відновлену церкву врочисто освятили, але в 1482 році татари, на чолі з Менгли-Гиреем, практично перекреслюють всі старання восстановителей храму. Нова історія собору починається вже на початку 17-го сторіччя, коли в 1613 році італієць Себастиано Брачи проводить реконструкцію - із цього моменту церква стає вже п'яти купольної. Саме в 17-м сторіччя, після захоплення святої Софії уніатами, храм Успения, на якийсь час, стає головним православним храмом міста. В 1752 - 70-х рр.. реставрацією храму займається видатний київський архітектор Іван Григорович-Панський. Але і його утвору не був відмірений тривалий строк. Після нищівних пожеж початку 19-го сторіччя собор знову відновлюється за участю Андрія Меленского. Храм Успения Богородиці знову стає однокупольним, будується нова дзвіниця, Аннозачатьевский вівтар. Такий і дійшла церква до 20-му сторіччя.

Серед багатьох святинь храму хочеться особливо зупинитися на двох іконах. Перша з них, це ікона "Пирготисс", що була привезена з Константинополя. Друга також в 12-м сторіччі була вивезена з Візантії. Її подальша доля дуже цікава. Спочатку з київського храму її викрав суздальський князь Андрій Боголюбский і передав у Володимирові. Лише пізніше киянам повернули копію ікони. А перед оригіналом відбувалися значні події, щоЩе в початку нашої ери на Подолі почали заселятися люди. Пізніше він став районом ремісників. Саме тут до хрещення Русі з'явився перший православний храм, на місці якого стоїть зараз Іл’їнськая церква. Центром Подолу вважається Контрактова Площа (раніше вона мала назву Торжище). Саме тут проводилися обміни, продажі і укладення різного роду договорів між ремісниками і купцями.

Поряд з Контрактовою площею знаходиться найперша в Київі (а так само і в Східній Європі) Вища школа – Київо-Могилянська колегія (сьогодні Київо-Могилянська Академія). Її заснували у 1632 році, але і до цих пір вона приймає в свої стіни нових студентів.

На території Подолу c XV століття діє жіночий монастир Фроловський. Комплекс складається з Вознесенськой церкви (722-1732рр.), двоповерхової трапезної, дзвіниці і будинки ігуменів.

Ще одне надбання Подолу — Церква Богородиці Пірогощ. Вона була побудована сином Володимира Мономаха – Мстиславом і у 1132-1136 рр. служила міським центром для киян. Там знаходилися школа, притулок, лікарня для сиріт і архів.

Так само на Подолі (зараз це місце ми знаємо як Поштова площа) з 1775 року знаходилася перша Поштова служба в Україні. Після розширення і реорганізації в 1782 році вона була переміщена в Печерський район. Поряд з будівлею служби, перетвореною в музей, коштує відновлена церква Різдва Христового. Автором цієї роботи був архітектор Андрій Міленський. Він побудував її в стилі ампір в 1809-1814 рр. Тут в 1862 році відправляли панахиду великому поетові і художникові – Тарасу Григоровичу Шевченку, коли його прах перевозили з Петербургу до Канева.

Одним з важливих пам'ятників для історії Київа рахують пам'ятник повернення містуМакдебурзкого права Олександром I. правда, уже росіянці історії. Зараз вона перебуває в Москві.

Навіть у страшні 30-тые року кожне знищення того або іншого храму якимсь образом мотивувалося. Так, наприклад, Михайлівський Золотоверхий зруйнували для будівництва урядового центра й гігантської площі для парадів. Точна причина руйнування храму Успения Богородиці не з'ясована. Можливо "вандали" і хотіли, щось вибудувати потім на святому місці, а можливо причини були тільки ідеологічні. Так чи інакше, але в 1935 році не стало древнього храму Богородиці Пирогощей. На щастя місце, де розташовувалася церква не було нічим зайняте й в 1997 - 1998 роках церква відбудували по описах 12-го сторіччя. Тут виникає лише одне питання: "А чи можливо після стількох століть зберегти точний опис і технологію будівництва тих часів?". Проте оновлений храм, уже 20-го сторіччя, знову засяяв у золотому вінку київських церков. Адрес: КОНТРАКТОВА ПЛ., 12Церкви й Собори


Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

. vashdocent.ru это помощь в написании эссе для студентов.
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

     Сувеніри

Главная Святині Подолу ☎044 451-61-71 Святині Подолу
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1
Статьи