+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03
tour2kiev.com
info@tour2kiev.com

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

По місцях бойової слави ІФотогалерея

Замовлення:
+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03
По місцях бойової слави І

7 листопада - день Великої Жовтневої Революції. Коли то це був один з найбільш важливих і урочистих свят, який відзначався парадами, салютами та концертами в усіх містах неосяжного Радянського Союзу. Зараз, через 90 років, це напівзабута дата, про яку пам'ятають зовсім небагато.

Тим не менше, минула важливість цього свята, його величезна значущість у свідомості будь-якого радянської людини і його роль в історії нашої держави не дозволяє нам залишити його без уваги.

Отже, подіям Великої Жовтневої Революції присвячується тур «по місцях бойової слави».

І ще одне: перш ніж пуститися в ці маленькі подорожі у просторі та часі, загляньте в Національний музей історії України та пробегітель по залах, присвяченою цій темі. Після цього представлені маршрути здадуться Вам чудовою ілюстрацією до відомих подій.

«Блиск і злидні пролетаріату: революційна естетика». Цей маршрут проходить по найбільш красивих місцях Міста, пов'язаним з подіями Жовтневої революції, по парковим доріжках і алеях, уздовж палаців і пам'ятників. Прогулянка по осінньому Місту, з одного боку, розповість про непривабливості й суворості буднів революціонера, а з іншого - про те, наскільки красивим був (і залишається!) Київ революційної восени 90 років тому.

Час пішохідної прогулянки: орієнтовно 1,5 години.

З собою взяти: зручне взуття, сонцезахисні окуляри або парасолька (залежно від погоди), фотоапарат, суму від 10 $.

«Блиск і злидні пролетаріату: революційна естетика»

Вул. Володимирська, 2. Національний музей історії України. Вирушаючи в дорогу за запропонованими маршрутами, відвідайте експозицію, присвячену революційним подіям початку ХХ століття, послухайте розповідь екскурсовода. Після цього Вам буде набагато легше орієнтуватися у перипетіях історії цього періоду.

Вул. Грушевського (у Європейської площі). Пам'ятник Г.І. Петровскому. Отправной точкою нашої подорожі буде пам'ятник Г.І. Петровському, відомому партійному та громадському діячеві першої половини ХХ століття. Примітно цього пам'ятника в тому, що він, нарівні з пам'ятником В. Леніну, рідкісний екземпляр що збереглися до нас пам'ятників Радянської епохі.Памятнік Петровському є одним з прикладів «монументальної пропаганди» середини минулого століття, що утверджує образ ідеального партійця і комуніста. ром того, з цього місця починався так званий Пролетарський парк, створений молодою радянською владою на місці далекого ділянки Царського саду. За стежками цього саду Ви зможете пройтися, обігнувши пам'ятник Петровському зліва і піднявшись вгору по доріжці.

Вул. Грушевського в будинку № 8-а. Пройшовши трохи вгору по вулиці Грушевського, по правій стороні Ви побачите наріжний будинок, колишній особняк, що належить колись однією з найвідоміших київських прізвищ - родині Бродських. У цьому будинку, розташованому в самому центрі міста кінця XIX століття, на другому поверсі в 1917 році розташовувався головний «мозковий центр» Жовтневого повстання в Києві - Київський комітет більшовицької партії. Звідси, саме з цього будинку, був відданий наказ на початок повстання, звідси віддавалися вказівки до подальших дій і керувалися загони робітників і солдатів.

Інститутська, 13/4. На перехресті вулиць Інститутської та Садової стоїть одне з найкрасивіших будівель міста епохи модерну, збудоване для свого користування відомим київським мільйонером і архітектором бароном Шлейфером. Що ж пов'язує цей будинок з минулого навіки світу з зароджується радянської цивілізацією? Справа в тому, що на другому поверсі цього будинку, розташовувалася явочної квартири підпільної організації «Арсеналець», що стала свого роду спадкоємицею ідеї боротьби з антирадянськими силами.

Вул. Грушевського, 5а. Маріїнський дворец.Перед Вами одне з розкішних будівель Києва - Маріїнський палац. Побудований для користування імператорського прізвища, він усього лише кілька разів брав високих гостей. Зате надовго став пристановищем революційних сіл.Естественно, у свідомості більшовиків і революціонерів ця будівля була свого роду оплотом імперіалізму в місті і церемонитися з ним не збиралися. Знамениті кадри з кінофільму Ейзенштейна про захоплення Зимового палацу в Петрограді обійшли весь світ. Про те, як «брали» Маріїнський у Києві мало що відомо. Так чи інакше, але в 1917-1918 роках тут знаходився цілих три найважливіших революційних організації, в тому числі і революційний комітет, який готував Жовтневе повстання 1917 року. Такі організації потрібно було як слід охороняти від «контрреволюційних сил», тому всілякі знаряддя і гармати розставлялися навколо палацу і, чомусь, в самих його залах.Спустя 90 років після повстання палац все так само забарикадований. У ньому йде реставрація. Тому найбільш зручно оглянути будинок з тильного фасада.Детальней про будівлю Маріїнського палацу див. статтю «Маріїнський палац».

Пам'ятник Отябрьской Революції. Якраз навпроти Маріїнського палацу Ви побачите невеликий і скромний пам'ятник, чимось схожий на надгробок. Це пам'ятний знак на частину Жовтневої революції і всім тим, хто став жертвою цих подій. Дивує той факт, що Радянська влада поставила цей дивний пам'ятник навпроти Маріїнського парку, як-то мало з огляду на, що жертвами революції стали не тільки борці-комуністи, але і ненависні їм представники буржуазії, інтелігенції та еліти імперіі.Тем не менше гармонійність і спокійна естетика цього пам'ятника не дозволяє смутку надовго зайняти Ваші думки.

Маріїнський парк (Пам'ятник учасникам Січневого збройного повстання) Пройшовши по доріжках осіннього Маріїнського парку ви так чи інакше не зможете залишити без уваги наш наступний експонат - Пам'ятник учасникам Січневого збройного повстання. Величезний мужик з прапором у руці люто й похмуро дивиться на глядачів, широко розставивши ноги і підкинувши голову. Цей пам'ятник був встановлений в 1967 році значно пізніше січневих подій. Однак складається таке враження, що цей образ пролетарського героя зійшов з радянських плакатів революційного часу.

Вул. Грушевського, 30/1. Військова школа.Поднімаясь далі по вул. Грушевського зверніть увагу на синьо-зелене будівлю, що випирають на вулицю великим півколом. Перед Вами Військова школа. Ця будівля будували як місце для розваги військових якраз в роки революціі.Етот будинок є свого роду експериментом, результатом пошуку нового стилю в архітектурі молодого тоді ще радянської держави. Голови будьонівців над вікнами першого поверху як раз відображають дух цієї епохі.Зданіе здається компактним і невеликим, але разом з тим у ньому розміщено 150 кабінетів, два зали, бібліотека і музей історії військ Київського військового округу

Вул. Мазепи, 1. Арсенальні майстерні. За сірим парканом ховається одне з найбільш засекречених будівель нашого маршруту. Про нього не писали навіть у радянських енциклопедіях по Києву. Зараз там знаходиться Київська комендатура, а колись у цьому будинку розташовувався один з «гнізд» революційних кадрів, третій понтонний батальйон, солдати якого брали активну участь у боротьбі за встановлення Радянської влади в Кіеве.Еще раніше ця будівля була частиною великої та грізної Київської фортеці. Зараз же воно більше нагадує частина якогось романтичного замку з вежами і масивними стінами червоної цегли.

Московська, 2-10 15. Московська, 2 Завод «Арсенал». Сіре й суворе будівлю по інший бік від вулиці, зі стінами з вибоінаміот куль і снарядів - це колишній завод «Арсенал», основною територіальний вузол подій 1917-1918 років. Саме повстання робітників цього заводу проти українського уряду стало ключовим подія революційного періоду. На честь цього повстання на стіні одного з найстаріших корпусів заводу був встановлений пам'ятний знак «Арсенальці на барикадах». Будучи там, зайдіть в маленький музей заводу «Арсенал», це не відніме більше 5-10 хвилин, але дозволить Вам поринути в атмосферу періоду революції.

Біля виходу з ст.м. «Арсенальна». Пам'ятника арсенальцям. Про те, як на заводській стіні з'явилися вибоїни від куль, нагадує гармата, що стоїть навпроти і розгорнута в бік заводу. Чомусь саме це знаряддя було вибрано для встановлення на постаменті в якості пам'ятника героям-робітникам заводу «Арсенал», які в жовтні 1917 і січні 1918 року під керівництвом більшовиків вели збройну боротьбу за встановлення Радянської влади .. Очевидно, автори ідеї хотіли, як на фотографії, закарбувати суть що відбулися тут подій, до часу встановлення пам'ятника в 1923 році ще зберігаються в пам'яті багатьох.

Паркова дорога (у Аскольдової могили) Вдалині від міської суєти, на одній з паркових доріг Києва знаходиться легендарне місце - Аскольдова могила. За легендою на цьому місці спочивають останки першого київського князя Аскольда. Сюди ж, вже в наш час, були перенесені останки інших героїв цього часу, тих, хто боролися за Українську державу і загинули під станцією Крути, в бою з військами молодої Червоної Армії в 1918 году.В тиші, світлому спокої і меланхолійному настрої осінні алеї і доріжки приведуть Вас туди і дозволять насолодитися самотою і красою природиЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ


Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

E-mail рассылка и электронный маркетинг. UniSender — это веб-сервис для организации массовой персонализированной рассылки для своих клиентов и подписчиков.


Путешествия в мир йоги. Cоветы от VEDA-tour
Подписаться письмом

info@tour2kiev.com
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

MOOI S.R.O. IC 28900316, 10 100, Prague 10, Madridska 637/12, Czech Republic

Аеропорти Фунікулер Будинок Уряду Прогулянки по Дніпру Будинок з Химерами Сувеніри

Главная По місцях бойової слави І ☎044 451-61-71 По місцях бойової слави І
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1 ART-ROYAL
Статьи