+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

ХрещатикФотогалерея

Найближчі тури:
каждый день

Замовлення:
+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03
Вул. Хрещатик від Європейської до Бессарабської площі.

Тривалысть 1,5 - 2 години.

Відвідати це місце варто:

  1. Тому що це – центральна вулиця міста Києва.
  2. Тому що за легендою, саме тут князь Володимир охрестив своїх синів.
  3. Тому що тут пролягали давні фортифікаційні споруди.
  4. Тому що під час розбудови Хрещатика поблизу було зведено театри та музеї, а також – філармонію.
  5. Тому що тут знаходиться велика кількість магазинів та кав'ярень – можна гарно відпочити.
  6. Тому що, незважаючи на руйнації Другої Світової війни, Хрещатик зберіг своє важливе значення в житті киян як головна вулиця міста.
  7. Тому що тут знаходиться Київська Міська Державна Адміністрація, а також головна радіокомпанія України.
  8. Тому що тут знайдуть, де розважитись, абсолютно різні люди – тут є і клуби, і виставкові зали.
  9. Тому що саме тут під час Помаранчевої революції жили демонстранти в наметах – Хрещатик тоді перетворився на своєрідний табір.
  10. Тому що саме тут відбуваються найважливіші події Києва і, навіть, України.

Кожне місто має свою центральну вулицю. Так само і в Києва є Хрещатик. А у Хрещатика є Київ та кияни, які його розбудовували. І хоча центральною вулицею він став відносно недавно, на його долю вже випали і нищівні руйнування, і реконструкції. Для того щоб зберегти свій статус торговельного та розважального центру міста, Хрещатик має динамічно оновлюватись. Історично визначене місце обране настільки вдало, що з впевненістю можна сказати, що центром Хрещатик буде ще дуже довго. Адже колись він був трохи не на околиці Києва – але з часом місто розросталось і він опинявся все більш у центрі. Зараз тут кожного дня можна побачити велику кількість людей: у робочі дні більшість поспішають на роботу, по вечорах – неквапливо прогулюються, а по вихідних тут влаштовуються забави та веселощі.

Вулиця сформувалася нам місці давнього Хрещатого яру, що до XIX ст. розділяв Верхнє місто і Печерськ. В літописах X ст. ця місцевість називається Перевісищем. Така назва від того, що тут полювали на птахів та дрібну дичину за допомогою великих сіток - «перевісищ». Існує також легенда, що власне назва вулиці пішла від визначної події – Хрещення Русі – начебто саме тут князем Володимиром було проведено цей обряд. Ще одна версія походження назви походить від так званого перехрещення декількох долин у цій місцевості – перехрещена, Хрещата долина тощо.

За часів града Ярослава було здійснено спорудження системи оборонних валів Києва. Одна з ліній валів йшла якраз над Хрещатим яром. Вона поєднувалася з іншою лінією в районі сучасного Майдану Незалежності, а на місці з'єднання був один з в'їздів до Києва – Лядські ворота.

В часи панування Великого князівства Литовського та Речі Посполитої центром Києва вважався Поділ, а старі фортифікаційні укріплення втратили свою значущість. Але вже в 1654 р. почалась активна фортифікація Києва – це було пов'язано з введенням московського гарнізону до міста за Переяславською угодою. 1679 р. було насипано новий вал з дерев'яним частоколом і вежами. Це було зроблено для оборони від турецької армії.

Хрещатик почав ставати невід'ємною частиною Києва на початку XIX ст. Його розбудову почав головний міський архітектор того часу – А. Меленський. Впродовж століття вулиця активно заселялась. Тут також постає будинок першого в місті театру (тепер на його місці «Український дім»). На Хрещатик переносяться деякі установи з інших частин міста: одна з установ – бібліотека з Подолу (тепер Національна парламентська бібліотека України).

До середини XIX ст. Хрещатик вже був повністю обжитим, а найбільш заселеними були квартали біля Бессарабської площі. У другій половині століття розбудова провадилася ще швидше – поблизу були споруджені Олександрівський костьол, Університет св. Володимира та ін. Власне Хрещатик був зайнятий великою кількістю магазинів – він стає торгівельним та фінансовим центром. У 70-з рр. XIX ст. Хрещатик було вимощено кам'яною бруківкою. Також, приблизно в той час, утворюється Хрешатицька площа (пізніше Думська – від Міської Думи). Також утворюється теперішня Європейська площа. Неподалік у 182 р. зводиться будинок Купецького зібрання – тепер «Національна філармонія України».

Наприкінці XIX ст. в Києві з'являється громадський транспорт. У 1881 р. по Хрещатику та вул. Великій Васильківській пустили конку, кожен з вагончиків якої вміщав по 20 – 25 пасажирів. А вже 1892 р. по Подолу проїхав перший трамвай і через деякий час з Хрещатика можна було дістатись до віддалених точок міста.

XX ст. для Хрещатика – час великих змін. На жаль, ми вже не побачимо вживу Хрещатика XIX ст. Адже велика кількість будівель була знищена під час Другої Світової війни. 19 вересня 1941 р. до Києва ввійшли німецькі війська. Радянські ж, відступаючи, замінували будинки Хрещатика з метою знищити штаби окупантів, які там знаходились. Але ціль була досягнута зависокою ціною. Більшість будинків була знищена повністю. І тільки після звільнення Києва 6 листопада 1943 р. почалось відновлення Хрещатика. Офіційно масові роботи по розчищенню Хрещатика почались 1 березня 1944 р. Забудова велась за проектом архітекторів О.В. Власова, А.В. Добровольського, В.Д. Єлізарова, О.І. Заварова, О.І. Малиновського. Вулицю було значно розширено. За задумом планувалось південну сторону вулиці забудовувати магазинами, а північну державними установами. Так, були зведені будинки Міськради, Головпоштамту, також Центральні Універмаг та гастроном. Також залишились деякі вцілілі дореволюційні будинки – приміщення старих банків та Пасаж. До 1960 р. реконструкція Хрещатика була завершена.

Зміни кінця XX ст. позначились головним чином на перебудові центральної площі міста – Майдану Незалежності. Ця площа тепер є головним місцем зборів киян – тут відбуваються і святкування, і мітинги. Звісно, значна частина споруд Хрещатика тепер належить магазинам та кав'ярням – адже тут завжди багато людей, які розважаються. Хрещатик притягує до себе абсолютно різних особистостей – тут знайдеться місце для кожного.ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ


Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

. vashdocent.ru это помощь в написании эссе для студентов.
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

MOOI S.R.O. IC 28900316, 10 100, Prague 10, Madridska 637/12, Czech Republic

     Сувеніри

© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1
Статьи