Русский

ru

English

en

Ukranian

ua

Немецкий

de

  Зворотній зв`язок
Пошук по сайту

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 
 
Kiev map Online

 

 

 

Утворення Києва

 

Заснування міста

 

Київ було засновано, як стверджують археологи, наприкінці V — першій половині VI ст (останнім часом ці дані піддаються сумніву). За легендою Київ заснували три брати — Кий (саме на честь його було названо місто і він був першим князем у Києві), Щек, Хорив і сестра їх Либідь.

 

Впродовж VIII—XII ст. Київ був столицею слов'янської держави Русь (історіографічний термін Київська Русь), яка з IX ст. простягалась від Балтійського до Чорного моря.

Починаючи з 9-го століття, Київ стає одним із найбагатших і найгарніших міст середньовічної Європи, торговим та культурним центром. Вже в IX столітті тут проживало понад 50 000 мешканців, було близько 400 церков, 8 базарів, найбільша бібліотека християнського світу. Завдяки династичним шлюбам Київ мав зв'язки з різними країнами Європи.
988 року князь Володимир ввів християнство на Русі, після чого Київ став одним з найбільших центрів християнства в тогочасному світі.

8 березня (12 березня) 1169 р. Київ був розгромлений і пограбований армією організованою ростово-суздальським князем Андрієм Боголюбським.
2 січня 1203 р. Київ було пограбовано князем Рюриком Ростиславичем та Ольговичами разом з половцями.
6 грудня 1240 р. Київ захопили і зруйнували війська Батия.

Після татарської навали місто було відбудоване.

 

Середні віки

 

В 1363 році Київ був приєднаний до Великого князівства Литовського;
В 1494—1497 рр. Київ отримав міські права (Магдебурзьке право);
В 1569 році на підставі Люблінської унії Київ приєднано до польської корони. У цей період місто стає центром Київського воєводства.
Внаслідок Хмельниччини Київ в 1667 р. тимчасово (а з 1686 р. вже на постійній основі) входить до складу Московської держави. Він стає резиденцією московського воєводи (згодом російського губернатора), місцем дислокації великого російського гарнізону (для якого на початку XVIII століття споруджено потужну Печерську фортецю), одночасно залишаючись центром козацького Київського полку та козацької Київської сотні.

 

ХVIII-XIX ст.


Після ліквідації сотенно-полкового устрою та нетривалих територіально-адміністративних експериментів Катерини II Київ з 1797 р. знову стає адміністративним центром Київської губернії у Російській імперії.
У XIX ст. — торговельний центр (Контрактові ярмарки), осередок українського духовного і політичного життя
Наприкінці XVIII століття з'явилися дерев'яні будівлі в Хрещатій долині (сучасний Хрещатик), по покритих лісом схилах якої протікав невеликий струмок. З другої половини XIX століття Хрещатик — головна вулиця міста.

 

ХХ ст.


1918 р. в Києві проголошено Українську Народну Республіку (УНР), тут проходили важкі бої Армії УНР з більшовиками та російськими монархістами, проголошено Українську Державу (гетьмана Скоропадського), пізніше Директорію;
1919 року більшовики перенесли столицю УСРР з Києва до Харкова. 1934 року столицю повернули до Києва.
В 1930-х роках на території Києва проходили масові страти, чинені радянськими службами державної безпеки. В братських могилах в Биківні лежить приблизно 100 тисяч українців, майже половину з яких розстріляно в т.зв. Жовтневому палаці. Органи КДБ «списували» злочин на німців. Лише в кінці 80-х років ХХ ст. стала відома правда про Биківню. Щорічно 21 травня в Биковнянському лісі біля Києва проводиться день пам'яті жертв комуністичних репресій.
19 вересня 1941 року німецькі війська захопили Київ; місто стало місцем нацистського терору і масових страт (Бабин Яр)
6 листопада 1943 року місто було визволене радянською армією.

Протягом Другої світової війни Київ був дуже зруйнований. Післявоєнні роки були відзначені інтенсивним відновленням руйнувань, викликаних війною.
В 1950—1980-х роках Київ був місцем активного дисидентського руху (в 1976 заснована Українська Гельсінкська Група)
З 1991 року Київ — столиця незалежної України

В© 2007 Tour2Kiev.com
tel.: +38044 228 51 16
design by