+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

Золоті ворота


Адреса:вул. Володимирська, 40-А

Відвідати це місце варто:

  1. Тому що це відновлена пам’ятка фортифікаційної споруди часів Київської Русі, середньовічної держави на території України.
  2. Тому що це давній в’їзд до Києва – саме тут можна уявити собі історичний розвиток міста – як воно розбудовувалось і розвивалось.
  3. Тому що всередині надбудованого павільйону знаходиться музей «Золоті Ворота».
  4. Тому що поруч з будівлею встановлено пам’ятник Ярославу Мудрому, він тримає на руках своє головне досягнення – Софію Київську.
  5. Тому що поруч є фонтан та кав’ярня, де можна відпочити посеред гамірних вулиць Києва.
  6. Тому що будівлю відновлювали з руїн лише за текстами стародавніх літописів.
  7. Тому що саме через ці ворота до двору князя Ярослава урочисто в’їжджали іноземні гості та посли.
  8. Тому що від будівлі Золотих воріт відходить кілька невеликих, але затишних та приємних для прогулянок вуличок.
  9. Тому що кожен, хто мав проїхати через Золоті ворота, автоматично визнавав християнство, адже над проїздом розташовувалась невеличка церква в ім’я Благовіщеня.
  10. Тому що це чи не єдина будівля Києва, відновлена у стилі середньовічної київської архітектури.

Центр Києва… Ми бачимо перед собою величну споруду, яка нагадує вцілілу частину валу. Золоті Ворота – частина фортифікаційного укріплення Києва. Вона існує тут ще з часів князя Ярослава Мудрого. Звісно – це лише відтворена копія, але вона стоїть саме на тому місці, де мандрівникам, які колись наносили візити до Києва, відкривалась велич міста. Ми можемо заплющити очі і уявити як опускається підйомний міст, як вартові питають мету візиту, як вони беруть мито та пропускають гостей міста. Уявивши себе таким чином громадянином давньої Київської Русі, ми продовжуємо нашу мандрівку містом.

Вперше ця фортифікаційна споруда згадується в літописі під 1037 р., у статті про будівничу діяльність князя Ярослава Мудрого, який крім того побудував Софію Київську та багато інших вдатних пам’яток. Колись Золоті ворота були частиною муру, що оточував Київ. А тепер це місце – центр міста. Над брамою колись знаходилась церква Благовіщення. Назву свою ця архітектурна пам’ятка ймовірно отримала за аналогією з Золотими воротами Константинополя. Хоча висуваються версії про те, що данину за вхід до міста платили лише золотом – тому й така назва брами. Зі сходу та заходу до Золотих воріт підходили потужні дерев’яно-земляні вали, був тут також підйомний міст, який перекидали через рів завширшки 15 м.

До середини XVIII ст. Золоті ворота залишались головною брамою міста – тут несла службу варта, бралось мито. Про тогочасний вигляд воріт свідчать лише деякі збережені малюнки. У 1750 р. за проектом Д. Дебоскета Золоті ворота були засипані землею, з метою їх збереження, а вихід зроблено у валах поруч. 1832 р. вони були наново відкриті К.А. Лохвицьким. За участю архітектора О.В. Беретті було споруджено контрфорси, поновлено втрачені місця старої кладки. Але більша частина пам’ятки все ж не збереглась. Давньоруські частини брами збереглися у вигляді східного та західного пілонів. Кладку стін виконано в змішаній техніці. З зовнішнього боку пілонів збереглися відбитки колод-зрубів, що складали каркас земляного валу. Гнізда від колод вказують на наявність дерев’яних галерей. Церква ж наж брамою не збереглась – за археологічними знахідками вона була прикрашена мозаїчним та фресковим розписом.

1982 р. над Золотими воротами було зведено павільйон (архітектори Є.І. Лопушинська, С.О. Висоцький, М.В. Холстенко). Але це лише реконструкція і навряд чи саме так виглядали ворота колись. Всередині павільйону знаходиться музеї «Золоті Ворота» - філіал Національного заповідника Софія Київська.Цікаві місця


Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

. vashdocent.ru это помощь в написании эссе для студентов.
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

MOOI S.R.O. IC 28900316, 10 100, Prague 10, Madridska 637/12, Czech Republic

     Сувеніри

© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1
Статьи