+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

Миколаївський Костьол (Національний будинок органної і камерної музики України)Миколаївський Костьол (Національний будинок органної і камерної музики України)

До однієї з культурних пам'яток Київа відносять Національний будинок органної і камерної музики України, що розташований у перебудованому під концертний зал приміщенні Миколаївського костелу з лютого 1980 р.

Будівництво Миколаївського костелу було закінчене в 1909 р. за конкурсним проектом архітектора С. В. Валовського. Розробка проекту і будівництво здійснювалися під керівництвом відомого київського архітектора В.В. Городецького. Будівництво тривало 10 років.

Миколаївський костел є одним з найбільш цікавих споруджень архітектури початку XX ст.

Побудований в стилізованих готичних формах з високими стрілчастими шпилями, виділяється стрункими пропорціями, легкістю, ясністю композиційної структури. Серед кращих споруджень архітектора В. В. Городецького в Київі, окрім костелу, — будівля Державного музею українського образотворчого мистецтва "Караїмська кенасса" (тепер — Будинок актора) і його власний особняк "Будинок з химерами". А вулиця в центрі Києва, яку він проектував, на якій стоять побудовані за його кресленнями будинки, названо іменем архітектора Городецкого.

У 1909 р. костел був освячений, хоча споруда не була добудована.

Після 1917 р. костел був закритий. У 30-і роки споруду використовували як складське приміщення, потім тут був розташований архів. Під час Великої Вітчизняної війни будівля була практично зруйнована. У грудні 1978 р. Рада Міністрів УРСР прийняло рішення про створення в Київі Республіканського будинку органної і камерної музики Міністерства культури УРСР і переобладнання для його концертного залу приміщення колишнього Миколаївського костелу. Проте це вимагало проведення великої кількості робіт, необхідних для його функціонування як концертного залу. Разом з реставрацією (автор проекту О.Граужіс) також проводилася і часткова реконструкція (автор проекту І.Тукальовський). Особлива увага звернулася естетичному оформленню і створенню комфортних умов залу. Для оформлення інтер'єру будівлі були виготовлені в Прибалтиці кольорові вітражі, на Львівській меблевій фабриці — м'які стилізовані меблі, в Киверцах івано-франківської області — високоякісний паркет. Спеціально для концертного залу майстра фірми "Rieger-Kloss" (р. Крнов, Чехословакія) сконструювали великий концертний орган. При конструюванні органу майстра особливу увагу приділили його зовнішньому вигляду і намагалися приблизити його до архітектурного стилю костелу, що об'єднало унікальну архітектуру з унікальним інструментом.

вул. Велика Васильківська, 77
м. Київ
тел: 8 (044) 528-31-86
факс: 8 (044) 529-53-19Церкви й Собори


Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

. vashdocent.ru это помощь в написании эссе для студентов.
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

     Сувеніри

Главная Миколаївський Костьол (Національний будинок органної і камерної музики України) ☎044 451-61-71 Миколаївський Костьол (Національний будинок органної і камерної музики України)
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1
Статьи