+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

Андріївська ЦеркваАндріївська Церква

Одна з найвитонченіших і улюбленіших церков киян, а також гостей Киева- Андріївська. Вона розташована неподалік від фундаментів Десятинної церкви, над обривом Старокиївської гори. Андріївська церква відрізняється своєю легкістю, ажурністю, а також розкішністю . Вона побудована на місці, де на початку XIII століття стояла Крестовоздвіженськая церква. У туманні осінні дні цей прекрасний і легкий храм здається таким, що мов би висить у повітрі над київським Подолом. Саме на цьому місці, за переказами, апостол Андрій спорудив хрест і передбачив: "На сих горах засяє благодать Божія і град великий буде з безліччю храмів".

Церква була побудована в 1744 році на честь приїзду до Києва імператриці Єлизавети I. Автором такого дивного проекту був відомий архітектор В.В. Растреллі. На сьогодні, це єдина його робота, яка збереглася в Україні. Будівництво велося в 1749 — 1754 рр. під керівництвом відомого московського архітектора Івана Мічуріна. Однокупольний храм з пятіглавним завершенням має форму хреста в кутах якого розміщені декоративні вежі на масивних стовпах, виконуючих функції контрфорсів. Зовні вони прикрашені пілястрами і прикриті трьома парами колон з капітелями ордерів Корінфа (перший ярус) і іонічного (другий ярус). Цоколь, стіни і барабани куполів завершуються карнизами складного профілю. Круглі вікна (люкарни) обрамував розкішний ліпний орнамент, на фронтонах розміщені чавунні картуші з монограмою імператриці Єлизавети.

Не можна не відзначити розкішний інтер'єр, який прикрашає ліпний декор у стилі барокко. Варто звернути увагу на цікаве по формах різьблення, яке було виконане по малюнку В. В. Растреллі. Церква прикрашена двома картинами, які займають важливе місце в оформленні інтер'єру: «Проповідь апостола Андрія скіфам» (худож. П. Г. Борісполец, 1847 р.) і «Вибір віри князем Володимиром».

Уся маса церкви спирається на двоповерховий дім-стілобат, стіни якого служать фундаментом для церкви. До входу ведуть широкі чавунні сходи в 53 рівні, розділені трьома майданчиками. Прекрасна тераса оточує храм, з якою відкривається казкова панорама Подолу та Дніпра. Висота церкви — 60 м (без стилобату — 40), довжина – 30 м, ширина – 23 м. Андріївська церква є одній з головних візитних карток столиці і належить до кращих творів російського архітектора В. В. Растреллі.

З 2000 року національний заповідник «Софія Київська» і «Українське філармонічне суспільство» втілюють в життя проект «Музичні вечори в музеї «Андріївська церква». Концерти проходять три рази на тиждень і продовжуються і влітку, коли концертно-театральний сезон, зазвичай, завмирає. Репертуар концертів дуже різноманітний, грають твори композиторів різних епох, музичних стилів і національних шкіл. Початок концертів в 19:30. Квитки можна придбати в касах музею «Андріївська церква». Якщо вам не вдалося попасти на концерт, не засмучувайтесь, ви можете подивитися пряму трансляцію на сайті www.renesans.org.
Церкви й Собори


Подписаться на рассылку
Пошук по сайту
Путівник
Магазини
Статті та Новини
Планування туру
Партнеры проекта

. vashdocent.ru это помощь в написании эссе для студентов.
tel.:  +38044 451 61 71 +380 67 463 46 03

     Сувеніри

Главная Андріївська Церква ☎044 451-61-71 Андріївська Церква
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1
Статьи