Русский

ru

English

en

Ukranian

ua

Немецкий

de

  Зворотній зв`язок
Пошук по сайту
Цікаві місця

Контрактовий будинок

Маріїнський палац

Андріївська церква

Братський монастир

Залізничний вокзал

Золоті ворота

Інститут шляхтянок

Кловський палац

Іллінська церква

Національна опера

Національна філармонія

Національний банк

Арсенал

Бессарабський ринок

Будинок Петра I

Верховна Рада

Будинок Поштової станції

Церква Миколи Доброго

Обсерваторія університету

Олександрівський костьол

Пирогово

Софія Київська

Університет св. Володимира

Фролівський монастир

Церква св. Миколи

Церква Спаса на Берестові.

Церква Миколи Набережного.

Церква Успіння Богородиці

Будинок з Химерами

Церква Феодосія Печерського

Троїцька церква

Миколаївський костел

«Київська фортеця»

Губернаторський будинок

Володимирський собор

Будинок Уряду

Будинок НАН України

Старий Контрактовий будинок

Фунікулер

Національна бібліотека

Кирилівська церква

Будинок Івана Мазепи

Гостиний двір

Видубицький монастир

Будинок Першої гімназії

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 
 
Kiev map Online

 

 

 

Контрактовий будинок

 

Контрактовий будинок


Вул. Межигірська, 1.
Відвідати це місце варто:
1) Тому що Контрактовий будинок став місцем зустрічей відомих людей, місцем укладання вадливих рішень. 
2) Тому що Контрактовий будинок знаходиться на Контрактовій площі, яка по праву є одним з найбільш гамірних і ділових місць Подолу протягом століть.
3) Тому що саме тут знаходилась ярмаркова біржа Контрактових ярмарків, на які до Києва з’їжджалось до 20 000 людей.
4) Тому що всередині Контрактового будинку знаходилось багато залів, а серед них головна зала – концертна, стіни якої чули Ф. Ліста, Шаляпіна, учнів Паганіні, солістів Італійської опери.
5) Тому що після приголомшливо вдалого виступу в Контрактовому будинку, Ф. Ліст здійснив незаплановане турне містечками України.
6) Тому що він був задуманий як частина архітектурного ансамблю тодішньої ще Олександрівської, а не Контрактової площі.
7) Тому що поруч знаходиться велика кількість церков і пам’яток архітектури – адже ж це – Поділ – історичний центр Києва.
8) Тому що цей будинок все ж зберігся до наших днів, незважаючи на нищівну пожежу 1811 р., яка знищила велику частину будинків Києва.
9) Тому що тут зустрічались такі історичні постаті як Купрін і Грибоєдов з декабристами Трубецьким, Бестужевим-Рюміним та Муравйовим-Апостолом.
10) Тому що, за деякими історичними даними, саме тут готувались польські національні повстання 1831 та 1863 рр.  
 
Контрактовими ярмарками стара подільська площа славиться ще з XVII ст. Саме тому вона й отримала назву «Контрактової». Будинок, з історією якого Ви будете ознайомлені був спочатку приміщенням для ярмаркової біржі, також тут влаштовувалися бенкети і бали. Але, на жаль, до наших днів не зберігся старий будинок – він майже дотла згорів під час пожежі 1811 р., від якої сильно постраждав весь Київ.
Історія Контрактового будинку пов’язана з Контрактовими ярмарками, які з 1797 р. проводилися в Києві. В цей час до Києва приїжджало до 20000 людей. До пожежі 1811 р. – ярмаркові справи вирішувались у приміщенні Магістрату та у старому контрактовому будинку на вул. Покровській. Тут проходила ярмаркова біржа, реєстрували контракти та угоди, влаштовували бали і бенкети. Адже ярмарки завжди були святом і ніхто не скупився, витрачаючи гроші. Навпаки, усі вихвалялись багатством один перед одним – скуповували усе до останнього.
     Плануванням та будівництвом нового Контрактового будинку керував А. Меленський, тодішній міський архітектор, у 1815-1817 рр. За задумом придворного архітектора В. Гесте на площі, тодішній Олександрівській, теперішній – Контрактовій, мали побудувати комплекс споруд: Магістрат, Контрактовий будинок та пошту. Ці споруди мали б надати площі довершеного вигляду, разом з Братським монастирем. Але зведений був лише Контрактовий будинок. Головний фасад споруди архітектор вирішив у вигляді чотириколонного портика, завершеного трикутним фронтоном. Колір для будинку було обрано жовтий, а для колон – білий, ці ознаки підтверджують задум архітектора звести будівлю у стилі російського класицизму.
     Всередині ж Контрактового будинку знаходилось багато концертних залів, залів для засідань, для проведення торгів, також тут була Судова палата. На другому поверсі містилось Купецьке зібрання. Був у Контрактовому будинку і свій ресторан зі смачною кухнею, а в просторих залах розташовувались різноманітні виставки: сільськогосподарські, промислові, художні.
     Особливої уваги заслуговує концертний зал Контрактового будинку, який чув не лише рояль Ф. Ліста, а й солістів Італійської опери – А. Каталані та Джордані, також голос Шаляпіна; скрипки учнів  Паганіні – Липинського і Контського.  До зали вели вишукані різьблені двері, а сам він, за розповідями очевидців, вміщував до тисячі глядачів. Вражала також і акустика цього приміщення. Багато відомих постатей відвідували Контрактовий будинок – серед них Т. Шевченко, М. Гоголь,     М. Грабовський, О. Бальзак, Грибоєдов. Був тут і Адам Міцкевич . Гоголь також згадував про базар біля Братського монастиря у своїй повісті «Вій». Для багатьох людей Контрактові ярмарки та Контрактовий будинок стали місцем визначальних зустрічей. 
     Зараз Контрактовий будинок має майже такий самий вигляд, як і колись, слугує місцем для проведення різних зустрічей та зібрань.

В© 2007 Tour2Kiev.com
tel.: +38044 228 51 16
design by