Русский

ru

English

en

Ukranian

ua

Немецкий

de

  Обратная связь
Поиск по сайту :
Достопримечательности

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

  

Нацбанк України

 

 

 

Вул. Інститутська, 9.
Відвідати це місце варто:
1) Тому що тут можна провести операції з грошима.
2) Тому що це одна з найгарніших будівель Києва.
3) Тому що Ви маєте можливість потрапити в «Музей грошей» відкритий 2004 р.
4) Тому що Ви будете захоплені еклектичними прикрасами цього будинку.
5) Тому що ввечері Ви просто не зможете пройти повз підсвічений будинок Нацбанку України.
6) Тому що існуванню установи Державного банку в Україні, можна вважати, вже більш ніж 100 років.
7) Тому що будівля за понад 100 років свого існування відобразив у своїй будівлі динаміку власного розвитку.
8) Тому що химери, що прикрашають цей будинок, заворожують своїм сталим поглядом.
9) Тому що архітектурні особливості будинку Національного Банку роблять його схожим до італійських палаццо.
10) Тому що цей будинок є перлиною та окрасою Печерська, одного з найдавніших районів Києва. 
 


Ідучи вулицею Інститутською від Майдану, погляд одразу падає на темно-червону будівлю Нацбанку України. Така споруда мала  випромінювати серйозність та твердість – натомість вона виглядає таким собі казковим палацом. Тут і готичні вікна, і арки, колони та чудові ліпнини.  «Палац грошей» - це могло б стати коротким описом будинку банку. Але для того, щоб оцінити повністю витвір архітектурного мистецтва – треба зазирнути всередину…

Така важлива установа розміщена в одному з найгарніших будинків столиці. Власне у станова банк діяла в Києві ще з  XVIII ст. – це був громадський банк. 1839 р. було відкрито контору Петербурзького комерційного банку – на противагу вже існуючій «Бердичівській фінансовій конторі». Остання діяла від Варшавського банку і не сприяла розвиткові економіки Російської імперії. 1860 р. цей банк перетворився з комерційного на Державний. Власне це і стало передумовою формування великого банку
Будинок Національного Банку зводився в два етапи . Спочатку був споруджений двоповерховий будинок за проектом архітектора О.В. Кобєлєва, а фасад був розроблений О. Вербицьким. Споруда постала багатою на елементи різних стилів: тут є і готика, і модерн, навіть венеціанський стиль.
Після повернення Києву статусу столиці 1934 р. вирішено було надбудувати ще два поверхи в тому ж еклектичному стилі. Таке нагромадження деталей не обтяжує будівлю – навпаки, робить її урочистою та пишною. А темно-червоний колір додає благородності.
Вишуканий інтер’єр вражає своєю стриманістю та затишком. А через великі вікна переходів між різними частинами банку видно прекрасний внутрішній дворик.
У Національному Банку України з 2004 р. почав діяти «Музей грошей». Екскурсії там проводяться лише за попереднім записом, але потрапити туди варто в будь-якому разі. Там Ви почуєте історію грошового обміну як в Україні, так і в світі, побачите велику кількість зразків банкнот та монет з різних частин світу.

 

В© 2007 Tour2Kiev.com

НАШИ ПАРТНЕРЫ
tel.: +38044 451 61 71

 

design by