Русский

ru

English

en

Ukranian

ua

Немецкий

de

  Обратная связь
Поиск по сайту :
Достопримечательности

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

  

Кловський палац

 

Кловський палац


Вул. Пилипа Орлика, 8.

 


Відвідати це місце варто:
1) Тому що це прекрасна пам’ятка палацової архітектури доби бароко.
2) Тому що в перші роки існування тут зупинялися різноманітні вельможні персони.
3) Тому що тут довший час розміщувався Музей історії Києва.
4) Тому що біля палацу розбитий чудовий парк, в якому можна гарно відпочити.
5) Тому що в цій будівлі розміщувались також і Київська гімназія, і шпиталь та багато іншого.
6) Тому що цей палац своєю красою може суперничати з Маріїнським.
7) Тому що Кловський палац віддалений від центральних вулиць міста і володіє своїм особливим шармом.
8) Тому що на підході до палацу Ви зможете пройти по старішій липовій алеї, що дала назву цілому району – Липкам.
9) Тому що поряд з Кловским палацем розташовані цікавіші будинки Києва у стилі модерн.
10) Тому що цей палац є перлиною та естетичним центром Печерську та Липок. 

    Київський палац, але не Маріїнський? Це – Кловський палац. Звідки така назва? Від місцевості, на якій він був збудований – Клов. Його первісна споруда дивом збереглась до наших днів, і досі є важливою в житті киян та гостей міста. Адже ж – як можна було б жити без Музею історії власного міста. На жаль, зараз він перенесений в інше місце. Територія палацу, напевно як ніяке інше місце, втілює у собі риси музею. Історичне значення Києва вигідно підкреслюється чудовим ансамблем палацу та затишного парку поблизу. 
 


   Палац був збудований в історичній частині Києва – Клові, звідси назва. Споруджено його  1755 – 1760 рр. за проектом архітектора П.І. Нейолова та з допомогою будівничого С.Д. Ковніра (збудував також дзвіницю Братського монастиря). Споруда постала двоповерховою на місці більш давньої – дерев’яної. Під час приїзду до Києва імператриці Єлизавети Петрівни тут жив спадкоємець російського престолу – Петро.
     Палац являє собою корпус з двома крилами-виступами, типовими бароковими прикрасами та двома бічними виступами по боках фасаду. Довкола палацу було розбито парк. Внутрішній інтер’єр був багато прикрашений – плафон великої зали палацу 1757 р. розписував маляр та золотих справ майстер  В. Фрідеріх. Розписи на полотні виконав 1760 р. чернігівський іконописець К. Андрєєв.
     Приблизно до 1764 р. тут містилася Лаврська друкарня. Також були часи, коли тут відкривали і шпиталі для хворих, і губернаторську резиденцію. В 1811 – 1857 в будинку містилася Київська гімназія, в який викладали М.Ф. Берлинський , М.І. Костомаров., вчилися також історик Києва – М.В. Закревський, літературознавець М.І. Стороженко, художник М.М. Ге та ін. 18158 р. сталась пожежа, яка завдала шкоди палацу. Після відбудови 1863 р. тут розмістили Жіноче єпархіальне училище.
     Після 1901 р. будівля набула іншого вигляду – було надбудовано третій поверх (Архітектор Є.Ф. Єрмаков). Змінилась споруда не тільки зовні – помінялись також і деталі інтер’єру. Значної шкоди завдала будинкові громадянська війна. Протягом XX ст. тут розміщувались різні установи – від Міністерства геології до Музею історії Великої Вітчизняної війни, а також музею міста Києва.  В цій іпостасі він знаходився чи не найдовше, до 2003 р. А відкритий він був під час святкування 1500-річчя Києва 26 травня 1982 р. і відразу ж завоював популярність серед киян.

В© 2007 Tour2Kiev.com

НАШИ ПАРТНЕРЫ
tel.: +38044 451 61 71

 

design by