Русский

ru

English

en

Ukranian

ua

Немецкий

de

  Обратная связь
Поиск по сайту :
Достопримечательности

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

  

Губернаторський будинок

 

Губернаторський будинок


Вул. Січневого повстання, 6.


Відвідати це місце варто:
Тому що в цьому будинку жив один з найвпливовіших урядовців, управитель Київської губернії.
Тому що такі будівлі, як ця, протягом своєї історії відновлюються з попелу, як міфічний птах Фенікс.
Тому що яскрава самобутність змінила суворість офіціозу та з часом стала ознакою цього будинку.
Тому що тут розміщується музей Івана Гончара, відомого скульптора.
Тому що в музеї є унікальні зібрання предметів побуту українців.
Тому що поруч знаходиться галерея «Світлиця»  - там не тільки продають цікаві речі, а й проводять майстер-класи по їх виготовленню.
Тому що Ви зможете дізнатись багато нового про наш народ та нашу культуру.
Тому що тут проводяться заняття з етнічних танців.
Тому що тут ставлять чудові театральні вистави.
Тому що у музею досить незвичний інтер’єр – він вражає новими рішеннями  в поєднанні з традиційною старовиною.
 
        Губернаторський будинок отримав свою назву через те, що тут планували розмістити резиденцію губернаторів. Так і було деякий час, але згодом його призначення змінилось.
      Зараз ця споруда належить музею Івана Гончара, відомого українського скульптора. В експозиції представлені предмети побуту українців, зразки образотворчого мистецтва. Вони були зібрані самим скульптором і тому представляють ще більшу цінність. Ви побачите прекрасні українські вишиванки, унікальні фотографії. Ще більше враження на Вас справлять вистави та етнічні танці, що проводяться в музеї.


       Майже одразу за головним входом до Києво-Печерської лаври, дорогою до Співочого поля, ми проходимо повз двоповерховий будинок. Він оточений муром, а до внутрішнього дворика веде кована брама. Зараз тут знаходиться музей Івана Гончара, в якому представлені унікальні колекції українських старожитностей, зібрані самим скульптором.
Первісно будинок був зведений як резиденція губернаторів у 1750 р. Проект розробляв петербурзький архітектор Семен Карін. Він хотів втілити у ньому стиль раннього класицизму. Як і більшість будівель того часу будинок не був повністю кам’яним – його другий поверх був дерев’яним. А з двох його боків були прибудовані кам’яні флігелі.
     Наприкінці XVIII ст. (9 січня 1782 р.) тут було урочисто відкрито правління Київського намісництва. Будинок був покликаний існувати для активного суспільного та громадського життя. Але, на жаль, 23 грудня того ж року верхній поверх згорів дотла. Було вирішено залишити лише перший кам’яний поверх. Тут відкрились різні установи, серед них – губернська скарбниця. У 1803 – 1805 рр. було відбудовано другий цегляний поверх. Тепер тут мешкав комендант Києво-Печерської фортеці. З часом будинок перестав бути житловим і з другої половини XIX ст. він використовувася як інтендантський склад.
     Повернімося до сучасності і оцінімо вклад теперішнього музею, розміщеного в будинку, в популяризацію української культури та традицій серед киян та гостей міста. Його можна назвати камерним – він невеликий. Тут панує затишна домашня атмосфера: скрізь Вас оточують цікаві предмети побуту українців. Особливе враження справляють великі фотографії на всю стіну, на яких зображені мешканці України кінця XIX – початку XX ст.
      Поруч з музеєм розташована галерея «Світлиця» - це місце, де Ви зможете не тільки придбати надзвичайні вироби (писанки, одяг, картини), а й відвідати майстер-клас, наприклад, з написання писанок.
      Ще одна цікавинка музею – проведення занять з етнічних танців. Майже кожного тижня тут збираються люди різного віку, які цікавляться усім екзотичним і не дуже – адже танці українські. Вони танцюють і веселяться, одночасно відкриваючи для себе щось нове про Україну. Деколи, в тому ж приміщенні, де проводяться танці, театральні колективи ставлять вистави – зазвичай на традиційну українську тематику.
      Відвідати цей музей треба обов’язково, адже гарний настрій вартує того, щоб він прийшов.

В© 2007 Tour2Kiev.com

НАШИ ПАРТНЕРЫ
tel.: +38044 451 61 71

 

design by