Русский

ru

English

en

Ukranian

ua

Немецкий

de

  Обратная связь
Поиск по сайту :
Достопримечательности

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

  

Гостиний двір

 

Гостиний двір


Контрактова пл., 4.


Відвідати це місце варто:
1) Тому що це один з подільських будинків, що має цікаву історію.

2) Тому що можна сказати, що це перший київський «супермаркет» - адже тут в XIX ст. одночасно розміщувалось понад 50 магазинів.

3) Тому що тут часто проходять виставки різноманітних товарів.

4) Тому що Ви можете відвідати магазини, що знаходяться всередині.

5) Тому що до реконструкції цього будинку долучився відомий архітектор А. Меленський.

6) Тому що біля Гостинного двору знаходиться знаменитий фонтан «Самсон».

7) Тому що біля Гостинного двору знаходиться Церква Успіння Богородиці Пирогощої.

8) Тому що зараз гостиний двір став притулком відомого Театру на Подолі, постанови якого можна побачити чи не щодня.

9) Тому що гостиний двір зараз є свого роду «ковчегом», що об’єднує безліч організацій та установ, від наукового інституту до маленького кафе, будь-що на Ваш смак.

10) Тому що поблизу цієї споруди можна знайти безліч цікавих та неординарних людей, з якими легко можна поспілкуватися.

 

   Прямо посередині Контрактової площі, що однією лиш своєю назвою викликає асоціації з торгівлею, знаходиться так званий перший київський «супермаркет». Це – Гостинний двір. Місце, де з початку XIX ст. ведеться торгівля – не припиняється вона і по сьогоднішній день. Тут розташовані різні магазини, а всередині часто проводяться цікаві ярмарки.  

   На великій подільській площі, яка отримала назву Контрактової на честь ярмарку, який тут проводився – стоїть майже квадратної форми великий білий будинок. Це – Гостинний двір – місце торгівлі та виготовлення найрізноманітніших речей. Перший Гостинний двiр було споруджено у 1760-тi роки архiтектором I. Г. Григоровичем-Барським. У далекому 1809 р. розпочалось будівництво нового будинку. Одразу його завершити не вдалось через пожежу 1811 р., яка охопила велику частину Києва, а також через війну 1812 р. На той час збудували лише перший поверх будівлі, хоча за планом архітектора Л. Рускі їх мало бути два. Довелось лише накрити перший дахом і залишити будинок одноповерховим. Перша реконструкція була проведена 1828 р. архітектором А. Меленським.

На Гостинному дворі завжди йшла жвава торгівля – по периметру розташовувалось більш ніж 50 магазинів різного профілю, а також майстерні. Це були повністю конкурентноспроможні виробництва, які поступились своїм статусом лише у другій половині XIX ст., після відміни Магдебурзького права та відкриття великих фабрик та заводів. Та все ж задля власної підтримки вони організували спілку «Взаємодопомога», на яку покладались в скрутні часи. 

Наступна масштабна реконструкція була проведена лише у 1980 – 1982 рр., до того Гостинний двір виглядав зовсім «не гостинно» - обшарпані стіни, вибиті вікна. Тоді надбудували другий поверх, так як було заплановано ще першим проектом, та оновили будинок зсередини. Тепер тут розміщуються різномантіні магазини, а у внутрішньому дворі часто проходять виставки одягу та промислових товарів.

В© 2007 Tour2Kiev.com

НАШИ ПАРТНЕРЫ
tel.: +38044 451 61 71

 

design by