+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03
tour2kiev.com
info@tour2kiev.com

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

Национальный художественный музей


Адрес:ул. Грушевского, 6
Телефон: Тел.: (044) 278-74-54, 278-13-57, факс: (044) 278-74-54

Директор - Мельник Анатолій Іванович.

Національний художній музей є одним з найбільших і найстаріших музеїв в Україні, який за 100 років свого існування зібрав унікальну колекцію творів українського живопису, скульптури і графіки від XII ст. до сучасності. Музей став одним з центральних закладів по збереженню, вивченню та популяризації вітчизняного образотворчого мистецтва, джерелом духовної культури.

Історична будівля музею, що є архітектурним пам’ятником неокласицизму, була зведена 1899 р. архітектором Владиславом Городецьким спеціально для першого в Києві Міського музею. Відтоді завдяки подвижникам і патріотам України – Б. і В. Ханенкам, Терещенкам, В. Хвойці, М. Біляшівському, Д. Щербаківському Ф. Ернсту та іншим – розпочалося становлення по-справжньому національного музею. Його офіційне відкриття й освячення відбулося 23 грудня 1904 р., тоді музей одержав назву «Київський художньо-промисловий і науковий музей імператора Миколи Олександровича». 1934 р. на базі його історичної та археологічної колекцій було створено Державний історичний музей (нині Національний музей історії України), 1954 р. відокремилось в самостійний музей збірка народного декоративного мистецтва.

Колекція Національного художнього музею України на сьогодні нараховує близько 40 000 експонатів, серед яких – шедеври українського та зарубіжного живопису, скульптури і графіки від часів Київської Русі до сьогодення. У музеї презентовано одну з кращих в Україні збірку іконопису, давню поліхромну скульптуру, козацький портрет XVIII ст., народну картину «Козак Мамай», класичні твори живопису XIX ст., український авангард та мистецтво тоталітарної доби, новітні течії живопису межі XX–XXI ст., зібрання графіки від стародруків до наших днів.

У музеї представлені найдавніші твори сакрального мистецтва з різних регіонів України. Шедеврами іконопису є «Святий Георгій в житії» XII ст., «Волинська богородиця» XIV ст., галицькі ікони XVI ст., «Розп’яття» XVII ст. та «Деісус» XVIII ст.

Стараннями засновників музею, його першого директора академіка М. Біляшівського, була започаткована живописна колекція: козацький портрет, народна картинка, картини художників XIX – початку XX ст., яка з часом стала найвагомішою і найбільшою в музеї. Гордістю музею є першокласні твори видатних українських художників С. Васильківського, М. Пимоненка, С. Світославського, О. Мурашка, Ф. Кричевського, А. Малевича, А. Петрицького, М. Бойчука, О. Екстер, Д. Бурлюка та інших.

В експозиції музею в хронологічній послідовності, починаючі від Середньовіччя, представлено всі періоди розвитку українського малярства. На кращих зразках, через розмай жанрів, течій і стилів живопису, зокрема реалізму, модерна, авангарду, школи Бойчука, сучасного модернізму, простежується все багатство і своєрідність вітчизняного мистецтва.

На базі власної колекції музей організовує тематичні й персональні виставки, влаштовує виставки сучасних художників та експозиції в рамках спільних проектів з Гете-інститутом (Німеччина) та Альянс-Франсез (Франція).

За матеріалами, підготовленими Л. Амеліною та М. Скирдою в рамках участі в Програмі підтримки музейних працівників 2005–2006 рр. Міжнародного фонду «Україна 3000».Достопримечательности


Подписаться на рассылку
Поиск по сайту:
Путеводитель
Шопинг
Статьи и Новости
Планирование тура
Партнеры проекта

E-mail рассылка и электронный маркетинг. UniSender — это веб-сервис для организации массовой персонализированной рассылки для своих клиентов и подписчиков.


Путешествия в мир йоги. Cоветы от VEDA-tour
Подписаться письмом

info@tour2kiev.com НАШИ ПАРТНЕРЫ
tel.: +38044 451 61 71   +380 67 463 46 03

MOOI S.R.O. IC 28900316, 10 100, Prague 10, Madridska 637/12, Czech Republic

Киев в миниатюре  Ботанический Сад  Киевские Каштаны  Киевские Святыни 

Главная Национальный художественный музей ☎044 451-61-71 Национальный художественный музей
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1 ART-ROYAL
Статьи