+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

Братський монастир


Адрес:ул. Григория Сковороды, 4-8

Братський монастир (Контрактова пл.)

Відвідати це місце варто:

  1. Тому що на території братського монастиря знаходяться одні з найстаріших будинків Подолу.
  2. Тому що саме на території Братського монастиря на початку XVII ст. була відкрита Київська братська школа – пізніше «Києво-Могилянська академія», перший вищий навчальний заклад східної Європи.
  3. Тому що на його території Ви матимете змогу відпочити у тиші та затишку.
  4. Тому що ці місця вже майже чотири століття поспіль є осередком духовного та освітнього життя Києва.
  5. Тому що довкола Братського монастиря розташовано декілька затишних кав’ярень, до яких можна завітати.
  6. Тому що Братський монастир, на жаль, постраждав від радянської влади – нею було зруйновано Богоявленську церкву.
  7. Тому що саме на території братського монастиря поховано видатного гетьмана України, члена Київського братства, Петра Сагайдачного.
  8. Тому що, дивлячись на будівлі Братського монастиря, навіть зараз помічаєш велику кількість церков на його території (незважаючи на відсутність Богоявленської церкви) – вони здіймаються вгору своїми банями.
  9. Тому що прийшовши до Братського монастиря ви маєте змогу зустріти когось зі студентів Києво-Могилянської академії – вони охоче поділяться з вами своїми знаннями з історії Братського монастиря та, власне, Братства.
  10. Тому що саме в Києво-Могилянській академії навчався Григорій Сковорода – видатна постать української культури та історії.

Братський монастир розташований в одному з найбільш життєвих і мальовничих куточків Києва – Подолі. Від свого заснування він майже одразу став осередком духовного та культурного життя міста. Гамірна Контрактова площа гармонійно поєднується з його тишею та затишком. І хоча до наших днів він зберігся не повністю – ми відчуваємо його атмосферу та історичну вагомість.

Назву - «Братський» монастир отримав від назви славнозвісного Київського братства, до якого на початку XVII ст. належали представники православного духовенства та міщани і шляхта, які були невдоволені експансією католицизму. Вони прагнули популяризації освітнього руху на території тодішньої України і тому 1615 р. створили Київську братську школу, яка пізніше стає Києво-Могилянською академією. Територіально вона розмістилась «… між вулицями певними лежачими», що йдуть від Ринку (тепер Контрактова площа) до Дніпра – як заповідала Галшка Гулевичівна, знатна і шляхетна киянка, яка подарувала свої землі Братству.

На дарованих нею землях також заклали монастир, який згодом і отримав назву Братського Богоявленського. Його архітектурний ансамбль формувався протягом століть. У відомостях про вигляд монастиря у той час повідомляється, що тоді на його території були кам’яні трапезна і поварня (вважається будинком Галшки), які збереглись до сьогодні, і дерев’яні монастирська Богоявленська та Благовіщенська церкви. Також петром Могилою було побудовано Святодухівську (або Трапезну) церкву, в якій проводились академічні зібрання. Тому її також називають Конгрегаційною. Благовіщенська церква неодноразово змінювала власну назву – була і Святодухівською і Борисоглібською. З кінця XVII ст. у монастирі проводились масштабні будівельні роботи, під проводом гетьмана Івана Мазепи. Було зведено велику п’ятибанну муровану церкву замість дерев’яної церкви Богоявлення. Ця церква була багато прикрашено бароковими ліпленнями. Внутрішні розписи – це робота художника І. Квятковського, італійського майстра А. Скотті, іконостас же – роботи Меленського. 1703 - 1704 рр. було побудовано новий навчальний корпус, який ще називають Мазепин. Спочатку він планувався як двоповерхова будівля, але був зведений лише перший поверх. Пізніше будівництво продовжив митрополит Київський Рафаїл Заборовський. На його прохання Й. Г. Шедель розбудовує корпус і вже у 1740 р. він був освячений разом з прибудованою до нього Благовіщенською церкво. Також 1740р. було відремонтовано церкву Богоявлення. Збудовано нову муровану дзвіницю (Й. Г. Шедель). На превеликий даль, церква була знищена радянською владою 1935 р. .

Довкола монастир був оточений муром з кількома брамами. Головний вхід був під кам’яною дзвіницею , яка була споруджена 1759 р. замість дерев’яної (зодчий – С. Ковнір). У монастирському дворі є сонячний годинник, сконструйований викладачем Київської академії французом Брульоном для занять з астрології. Цей годинник зберігся і до наших днів, пройшовши лише через одну реставрацію у 1970 р. На території монастирського двору також знаходиться декілька господарських споруд, келії, будинок ігумена (зведений 1781 р.).

Під час пожежі 1780 р. монастирські будівлі сильно постраждали, загинула монастирська біблотека. Але найбільше він постраждав у 1811 р – теж під час пожежі, коли полум’я було таке, що плавилися церковні дзвони. 1815 – 1831 рр. монастирський ансамбль було відновлена у стилі класицизму архітектором А. Меленським. У 60-х роках ХІХ ст. Благовіщенську церкву також було перебудовано в стилі класицизму.

1817 р. було закрито Києво-Могилянську академію, а 1819 р. у її стінах відкрито Київську духовну семінарію. Для її потреб у південній частині садиби Братського монастир у 1825 р. був споруджений новий триповерховий корпус (архітектор – Меленський, проект – Л. Шарлемана).

Сторони Контрактової площі перше, що ми помічаємо з архітектурного ансамблю монастиря – це Циркульний або Ковнірівський ( від арх. С. Ковніра, який спроектував дзвіницю монастиря) корпус Києво-Могилянської академії. Почалось його будівництво у 1899 р., коли довкола Богоявленської церкви було збудовано напівкруглий одноповерховий корпус торгівельних лавок. У 1904 р. було добудовано другий поверх. У 1933 р. радянською владою було знищено Богоявленську церкву – вона була висаджена у повітря, як і багато інших церков по всій Україні. Саме тоді було втрачено відомості про поховання гетьмана України Петра Сагайдачного, який був у Київському братстві і всіляко допомагав йому. Відомо лише, що він похований на території Братського монастиря.

Вже 1953 р. ця споруда стає триповерховою і стає навчальним корпусом

Особливим Братський монастир стає через свою освітню діяльність, з якою дуже тісно переплетена його історія. Тому і зараз на його території знаходиться Національний університет, який носить назву старої академії. Тут панує студентська атмосфера, яка пов’язана з українськими традиціями та історією.Церкви и Соборы


Поиск по сайту:
Путеводитель
Шопинг
Статьи и Новости
Планирование тура
Партнеры проекта

. vashdocent.ru это помощь в написании эссе для студентов.НАШИ ПАРТНЕРЫ
tel.: +38044 451 61 71   +380 67 463 46 03

MOOI S.R.O. IC 28900316, 10 100, Prague 10, Madridska 637/12, Czech Republic

Киев в миниатюре  Ботанический Сад  Киевские Каштаны  Киевские Святыни 

Главная Братський монастир ☎044 451-61-71 Братський монастир
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1
Статьи