+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03
tour2kiev.com
info@tour2kiev.com

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

Церковь Успения Богородицы Пирогощи


Адрес:Контрактовая площадь

Церква Успіння Богородиці Пирогощої

Відвідати це місце варто:

  1. Тому що ця церква відновлена на місці старовинного, майже 900-річного, храму.
  2. Тому що вона розташована на Подолі, що одним з найзатишніших історичних районів Києва.
  3. Тому що до перебудови церкви долучались такі відомі архітектори як І. Григорович-Барський та А. Меленський.
  4. Тому що вона згадується у відомому середньовічному літописі, що має назву «Слово о полку Ігоревім».
  5. Тому що вона знаходиться поруч з Андріївським узвозом.
  6. Тому що тут був похований архітектор І. Григорович-Барський.
  7. Тому що зараз це чи не єдиний храм у Києві, відновлений у формах старокиївської архітектури.
  8. Тому що цей храм, один з небагатьох у Києві, присвячений святій Марії, матері Божій.
  9. Тому що при відновленні цього храму користувались технічними засобами та технологією доби Середньовіччя.
  10. Тому що цей величний храм є дещо незвичним для Подолу, проте прикрашає одну з найважливіших площ цього району – Контрактову.

Завернувши за ріг Гостинного двору, що стоїть на Контрактовій площі, нашому погляду відкривається церква, яка виглядає дуже старовинною. Насправді ж вона побудована лише наприкінці XX ст. Але на цьому місці таки стояла давня церква, зведена майже 900 р. тому. І нова покликана відновити образ оригінальної церкви, нагадати нам про князів, які долучились зведення цього храму, про важливі віхи історії нашого краю.

Церква Богородиці Пирогощої була закладена 1132 р. князем Мстиславом і названа ім’ям ікони, привезеної з Царгороду. Зводилась вона на Подолі – нижній частині міста. Будівництво храму було закінчене в 1135 році, вже після смерті князя, за князювання його брата Ярополка. Також про існування церкви згадується в «Слові о полку Ігоревім» - саме до неї спускається Боричевим током князь Ігор.

Довший час питання розташування церкви Пирогощі там, де вона зараз стоїть, було під питанням. Це постало внаслідок втрачених записаних згадок про її місцезнаходження. Висловлювались різні думки, але першим, хто почав ототожнювати її з подільською Успенською церквою, був П. Лєбєдінцев. Після дослідницьких робіт студента Києво-Подільської духовної академії Антоніна (1890 р.) та статті І.І. Малішевського (1891 р.) проблема розташування церкви була вирішена.

До наших днів оригінальна споруда церкви не збереглась – вона була знесена 1935 р., як і більшість київських старовинних церков, які були неприйнятні радянській владі. Первісно церква була шестистовпною, хрещатобанною. Стіни були повністю з плінфи, зводились в новій техніці порядкового мурування. Підлога була викладена шиферними плитами . Усі ці факти були виявлені під час археологічних досліджень 70-х років XX ст.

Історія першого храму трагічна не лише наприкінці його існування - під час монголо-татарської навали церква Богородиці Пирогощі була розорена і довгий час залишалася в запустінні. Відновлена вона була під час княжіння в Києві Симона Олельковича. В 1613-1614 роках церкву реконструкцію церкви проводив італійський архітектор Себастіано Браччі.До 1633 рік храм був митрополичим кафедральним собором. В 1770-х роках церква була перебудована відомим київським архітектором І. Григоровичем-Барським. Після своєї смерті він був в ній похований.

Нищівна пожежа 1811 року сильно пошкодила храм. Під час перебудови було знято чотири бічні бані. Споруду реконструював відомий архітектор А. Меленський. Церква постала в неокласичному стилі. 1835 році було розібрано її дзвіницю й надбудовану нову дзвіницю над головним входом (в стилі російського ампіру).

Храм, який ми можемо відвідати зараз, було відбудовано в 1996 – 1998 рр. за заново розкритим планом церкви та знайденими даними про її архітектурний вигляд. Вона була зведена як церква часу Київської Русі. Автори проекту – Ю.С, Асєєв, В.П. Шевченко, В.Ф. Отченашко. Освячена вона була 1998 р.Церкви и Соборы


Подписаться на рассылку
Поиск по сайту:
Путеводитель
Шопинг
Статьи и Новости
Планирование тура
Партнеры проекта

E-mail рассылка и электронный маркетинг. UniSender — это веб-сервис для организации массовой персонализированной рассылки для своих клиентов и подписчиков.


Путешествия в мир йоги. Cоветы от VEDA-tour
Подписаться письмом

info@tour2kiev.com НАШИ ПАРТНЕРЫ
tel.: +38044 451 61 71   +380 67 463 46 03

MOOI S.R.O. IC 28900316, 10 100, Prague 10, Madridska 637/12, Czech Republic

Киев в миниатюре  Ботанический Сад  Киевские Каштаны  Киевские Святыни 

Главная Церковь Успения Богородицы Пирогощи ☎044 451-61-71 Церковь Успения Богородицы Пирогощи
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1 ART-ROYAL
Статьи