+38 044 451 61 71
+38 067 463 46 03
tour2kiev.com
info@tour2kiev.com

00-00-0000 00 : 00(GMT+2)

 

 

Оплата он-лайн

Здание Первой гимназии


Адрес:бул. Тараса Шевченко, 14

Відвідати це місце варто:

  1. Тому що в цьому будинку розташовувався один з перших в Києві навчальних закладів, відкритий на початку ХІХ ст., але лише для хлопчиків.
  2. Тому що розташований у той час на околиці міста будинок зараз зайняв одне з чільних місць у центральній забудові.
  3. Тому що жовтий колір стін будівлі буде чудовим фоном для мальовничих дерев, якщо ви забажаєте подивитись на нього з затишного скверу.
  4. Хоча б тому, що це – один з корпусів Національного Університету ім. Т.Г. Шевченка.
  5. Тому що проект споруди розробляв видатний архітектор Олександр Беретті.
  6. Тому що тут навчались такі видатні особистості як Михайло Булгаков, Олександр Богомолець, Костянтин Паустовський та ін.
  7. Тому що у цьому будинку свого часу мешкали хірург Микола Пирогов та перший президент Української Академії Наук.
  8. Тому що протягом XX ст. тут розміщувались різноманітні інститути, які відгравали важливу роль в розвитку освіти та науки в Україні.
  9. Тому що навколо цієї споруди є своєрідне «намисто» різних місцинок для відпочинку, затишних кав’ярень та ресторанчиків.
  10. Тому що разом із музеями, Університетом та бібліотеками цей будинок утворює своєрідний освітній осередок.

Так вже склалось, що два центральні корпуси Київського університету звикли називати за кольорами – «червоним» та «жовтим». Червоний колір, як домінуючий – належить головній будівлі, а жовтий – тій, що стоїть поруч. Але зараз ми звернемо увагу якраз на менш помітний корпус. Незважаючи на його другорядність, він є не менш цікавим за той, що першим кидається в вічі. В ньому з другої половини XIX ст. були розташовані різні освітні заклади – але найбільше він усім запам’ятався як «Перша Київська гімназія». Вона не весь час була лише в цьому будинку, але саме тут до неї прийшла слава та визнання. Саме тут виховувались ідеали суспільства, які мали вести його вперед. Вам цікаво буде дізнатись про те, що відбувалось за стінами цього закладу протягом його більш ніж 150-річної історії.

Поруч з так званим «червоним» корпусом Національного Університету України ім. Т.Г. Шевченка стоїть жовтий будинок, який зазвичай називають «жовтим» корпусом. Це – триповерховий будинок, який був зведений у 1847 – 1850 рр. за проектом одного з найвідоміших архітекторів, які розбудовували Київ – Олександра Беретті. Ця шляхетна споруда з її лаконічністю форм збудована в стилі пізнього ампіру. Слід зазначити, що Беретті також проектував і головний корпус університету.

Спочатку, будинок призначався для Другої київської гімназії. Але за наказом царя Миколи I у 1851 р. тут тимчасово розмістили недавно створений Кадетський корпус. Пізніше, у 1857 р., його перевели до нового будинку на Шулявці. До «жовтого» корпусу перенесли з Печерська найстарішу в Києві Першу гімназію. Вона була заснована ще 1809 р. Її вихованців називали «карандашами» («олівцями») через цифру «1» на їхніх кашкетах. Дисципліна в начальному закладі була суворою – це допомагало виховувати дійсно дієвих та видатних людей.

Свого часу тут навчалися чимало відомих осіб, серед них і письменник Михайло Булгаков. Його основною професією була медицина. Також тут вчився Костянтин Паустовський, академік Олександр Богомолець, авіаконструктор Ігор Сикорський та багато ін. У казенній квартирі, що знаходилась у будинку мешкав сам Микола Пирогов – видатний хірург, а до 1919 р. академік і Володимир Вернадський – перший президент Української Академії Наук.

Гімназія проіснувала тут до 1914 р. На жаль, потім її закрили. А під час війни тут розмітили лазарет. В післяреволюційні роки тут розміщувались різні установи, як Української Народної Республіки, так і радянські. У 1920 р. його передали Всенародній бібліотеці України при ВУАН. Після Другої Світової війни тут розміщуються інститути історії, археології, літератури і мовознавства Академії Наук УРСР.

Зараз це – гуманітарний корпус Університету.Достопримечательности


Подписаться на рассылку
Поиск по сайту:
Путеводитель
Шопинг
Статьи и Новости
Планирование тура
Партнеры проекта

E-mail рассылка и электронный маркетинг. UniSender — это веб-сервис для организации массовой персонализированной рассылки для своих клиентов и подписчиков.


Путешествия в мир йоги. Cоветы от VEDA-tour
Подписаться письмом

info@tour2kiev.com НАШИ ПАРТНЕРЫ
tel.: +38044 451 61 71   +380 67 463 46 03

MOOI S.R.O. IC 28900316, 10 100, Prague 10, Madridska 637/12, Czech Republic

Киев в миниатюре  Ботанический Сад  Киевские Каштаны  Киевские Святыни 

Главная Здание Первой гимназии ☎044 451-61-71 Здание Первой гимназии
© 2007 Tour2Kiev.com
Проект РА1 ART-ROYAL
Статьи